3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Vagy szervi (vese, vizeletrendszer, cukorbetegség, stb.) probléma lehet a kiváltó ok, vagy valamilyen berögződött rossz szokás, a tartási körülményekkel összefüggő jelölési vizelés.
Mindenképpen szakszerű állatorvosi ellátásra van szüksége a kaméleonnak. A képek alapján sérülés a legvalószínűbb, de alapos vizsgálat nélkül nem lehet biztosan megmondani a duzzanat eredetét.
Lehetséges, hogy a hátsó fogak rendellenes növése okozza a problémát. Ebben az esetben az állaton csak altatásban lehet segíteni. Javaslom, hogy keresse fel a Szent István Egyetem egzotikus állat rendelőjét, ott minden körülmény adott a vizsgálat és a beavatkozás elvégzéséhez is.
A csipásodás nem önálló betegség, csupán tünet. Gyakran csak gyenge általános állapotra vezethető vissza, máskor fertőző betegségek tüneteként jelentkezik. Azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat, és szükség esetén a szemváladék laboratóriumi vizsgálatát is végezzék el.
Legjobb őket külön-külön tartani. Az új társat sem biztos hogy elfogadja.