3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Valószínűleg a bűzmirigyével van probléma. Ez egy allergiás bőrreakció. Keressen fel állatorvost minél előbb!
A legfőbb kérdés az, hogy ez a két diónyi duzzanat konkrétan micsoda? Leginkább a torok körüli nyirokcsomók lehetnek, de azért eszembe jutna más is (pl. tályog). Szóval találgatások helyett jobb lenne inkább állatorvoshoz fordulni!
A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként a nimfának is megfelel a fürtös köles. Röptetését, csak akkor kellene megkezdeni, ha már megszokta új környezetét, valamelyest megszelídült. A kalit elég nagy ahhoz, hogy a nimfapapagáj ne törje össze a tollazatát. Éjjelente maradjon égve valamilyen irányfény, mert a nimfák hajlamosak az éjszakai repkedésre, ha valamitől megijednek. Ha hosszabb ideig(hónapokig) sem sikerül a madár megszelídítése, illetve magától nem megy visza a ketrecébe, akkor a reptetését olyan helyiségben célszerű, amely elsötíthető a megfogás idejére, amit megfelelő fogóhálóval, vagy törölközővel való letakarással célszerű elvégezni.
Igen, amennyiben nincs megfelelő számú búvóhely az akváriumban, akkor a frissen született kis guppikat a felnőttek rendszeresen teljes mértékben elfogyaszthatják.