3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Az akitája vagy a bolha allergia, vagy a bűzmirigy allergia tüneteit mutatja, tipikus terülten rágja magát. Ha bolha allergia, akkor jó hogy lekezelték bolha ellen, a bolha már rég elment, de az allergiás bőrgyulladást otthagyta maga után. Ilyen klinikai kép mellett azonnal bűzmirigynyomás javasolt + a mirigyváladék ellenőrzése + allergia elleni injekció adása, valamint antibiotikumé is. A megfelelő kezelést követően a kutyának másnapra tünetmentesnek kell lennie.
Igen. Rendszeresen féregteleníteni, jobban odafigyelni rá, és visszavinni a következő kontrollvizsgálatra. Valamint a jövőben megelőzni a fertőzés okát.
Felnőtt ékszerteknősöket valóban nem jó naponta etetni. Teljességgel elegendő számukra a hetente egy-két alkalommal történő etetés. Fogságban tartott ékszerteknősök, a kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan, hamar megtanulnak kéregetni és ilyen etetési gyakorlat mellet hamar el fognak hízni (természetesen ezt jelentősen befolyásolja a felkínált táplálék mennyisége és minősége). A helyes etetési módszerhez tartozik még a számukra megfelelő eleség felkínálása. A szárított rák, szárított hal, stb. nem az. Az ékszerteknősök ragadozó állatok. Rendszeresen élő vagy fagyasztott kishalat, vízicsigákat, földigilisztát, esetenként különféle rovarokat kell felkínálni számukra. Idősebb korban rendszeresen fogyasztanak növényi eredetű eleséget is. Hozzávetőleges szabály, hogy egy étkezésre kb. annyi táplálék kell számukra, amennyit azonnal el is fogyasztanak. Ha már csak nyammognak rajta akkor el kell venni előlük. A különféle vitaminkészítmények közül olyat érdemes választani, amelyik kifejezetten hüllők számára készült és megfelelő, részletes használati utasítással van ellátva. A vitaminokat általában az eleségre vagy közvetlenül az állat szájába érdemes juttatni.
A teknőst el kell vinni állatorvoshoz, mert a szemcseppek, szemkenőcsök vényköteles készítmények. A kamilla túlságosan szárít, nem ajánlom. Néhány órára ki lehet venni a vízből, de tovább nem jó, ha szárazon van. A víz hőmérséklete 28 fok körüli legyen.
Vigye minél előbb állatorvoshoz, látatlanban nem lehet sok mindent megállapítani a leírtak alapján. Kérjen vérvizsgálatot, tenyésztést, allergiavizsgálatot, stb...