3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A gyulladást antibiotikumos kenőccsel lehet kezelni (a tünetek teljes megszűnéséig naponta legalább kétszer). Ha valóban tört a lábujj, akkor már összeforrt (bár valószínűleg rosszul). Gyorsabb lenne a gyógyulás, ha állatorvos feltárná a gyulladt részt és kitisztítaná.
A prednisolon adását fertőző betegség esetén nem tartom jó megoldásnak. A tünetek ugyanakkor nem zárják ki a mérgezés lehetőségét. Fontosabb lenne infúzió adása, B-vitamin kiegészítés, a szájgyulladásra antibiotikum stb., anyagcserére ható gyógyszerek adása. Ezek a dolgok sajnos házilag nem kivitelezhetők. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Tudnia kell, hogy egyik kullancs elleni csepp sem nyújt 100 %-os védettséget. Ennek ellenére javasolt a kullancsok elleni védekezés, mivel ezek az élősdiek számos súlyos betegséget (Babesiosis, lyme-kór, anaplasmosis) terjesztenek. Javasoljuk, hogy tájékozódjon állatorvosánál, mik a tapasztalatai, melyik csepp működik a legjobb hatásfokkal. A cseppet mindig a szőr széthajtásával közvetlen a bőrre helyezze fel a gerinc vonala mentén több ponton. Rendelőintézetünkben a legjobbakat a DuoWin spot-on-ról mondhatjuk el. Felhívjuk figyelmét, hogy a lyme-kór és babesiosis ellen ma Magyarországon szerencsére már védőoltás is elérhető. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A nyúltáp mellé nem feltétlenül kell szénát adni, de káros hatása semmiképpen nincsen. Ha csak tápot kap, e mellé nem kell adni semmi egyebet, vagy csak nagy ritkán magkeveréket. Gyümölcsöt sose kapjon, néha kis mennyiségben répát kaphat (1-2 karikát). Mindig ugyanazt a tápot kapja, ha másfélét kap, előtte szoktatni kell hozzá. Üdvözlettel:S.R.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu