3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Hát az eléggé szomorú tény, hogy ilyen korban hozták el a tenyésztőtől - számtalan dolog rejtőzhet a háttérben, ami erősen befolyásoló tényező lehet. Amennyiben a beengedés hatására elmúlik a tünet, akkor milyen épeszű- mai európai - társállattartási indok szól ellene ? Mi az, amit igazán muszáj ? Kutyát, vagy ha éppen úgy tetszik- Border Collie-t - tartani sem muszáj. Ha tudják a megoldást, akkor nincs kérdés!!! Alakítsanak ki a kutyának egy megfelelő pihenő- és alvóhelyet, és engedjék be.
Kedves Habcsók! Nem a szakszerűtlen fogalmazás, hanem a pontatlan meghatározás nehezíti a pontos választ. Jó lenne tudni, hogy a "pipi" milyen madár, mennyi idős, és mióta beteg. Minthogy egy helyről jött állatokról van szó, és csak egynél van panasz, feltehetően nem fertőző betegségről van szó. A legvalószínűbb a vitaminhiány, de lehet valamilyen parazita is a háttérben. Célszerű elkülönítetten etetni és tartani, ha nem változik, állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Így utólag, a részletes kórisme nélkül nem tudok kérdésére válaszolni. Forduljon bizalommal a kezelő kollégához ezzel a kérdéssel. Üdv
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak létfontosságú a víz, ezért folyamatosan lehetőséget kell adni rá, hogy igyon, önitató segítségével. Mivel nem ismeri a szerkezetet, elképzelhető, hogy először nem iszik belőle, ilyenkor kedvenc zöldségével be kell kenni a szopókát, amelyet megszagolva a víz kifolyik. A víztől semmi baja nem lesz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Én azt gondolom, ez az eset jóval egyszerűbb annál, mint gondolnák. Teljesen biztos vagyok abban, hogy a kutyájuknak a gerinckopás, meszesedés miatt alakult ki a hátsó testfél bénulása. Ez egy tipikus és nagyon gyakori kórkép, a nagytestű kutyafajták és ilyen keverékek döntő többségénél ez okoz idős korukban ilyen tünetet. A gyulladásos folyamat is ennek a következménye. Ezekben az esetekben a gerincvelő összenyomatás alá kerül a csontnövedékek miatt. A gyógyulásra minimális (szinte nulla) az esély. Dupla vagy semmi alapon erős szteroidokkal lehetne próbálkozni, ez talán segít, de lehet, hogy már ez sem. Nagyon el kel gondolkozni azon, érdemes-e ebben az állapotban megtartani őt, nem lenne-e jobb békességben elaltatni? (A patkányos elgondolásuk egészen biztosan tévút, felejtsék el!)