3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Mindenképp meg kell nézni az almot. Nem mindegy, hogy széna, szalma vagy forgács van alatta. Több ok is lehet: allergia, élősködő(pl. tetves), gombás fertőzés. Meg kell nézni, hogy a lába között, az orrháton van-e elváltozás Ettől függően lehet kezelni a problémát.
Kedves Gazdi! Sajnos valóban elképzelhető, hogy kutyájának ilyen hosszan bent marad egy tejfoga, amit legkésőbb 10 hónapos kora után el kellene távolítani. A vakcinázások kapcsán végzett általános vizsgálat ki kell, hogy terjedjan a fogak állapotára is, így ezt a problémát már korábban fel kellett volna fedezni. A beletört fog gyökerét előbb-utóbb benövi a fogíny, ám eltávolítása mindenképp indokolt, mivel a letört fog gyökércsatornáján baktériumok juthatnak az állkapocscsontba, ahol gyulladást/tályogot indukálhatnak. Ezt a fertőzést megelőzi az Antirobe. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Attól tartok, kénytelenek lesznek mégis felkeresni egy állatorvost, mert a tünetek alapján akár porckorongsérv vagy izületi probléma is lehet a háttérben, amit mielőbb jó lenne diagnosztizálni és kezelni - mielőtt súlyosabbá válna a helyzet.
Tisztelt Állatbarát! Ez egy daganat is lehet. Rágcsálóknál gyakran fordul elő ilyen elváltozás. Feltétlenül vigye állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Mindenekelőtt egy alapos kivizsgálásra lenne szükség. Németjuhászok esetében pl. fajtadiszpozíciós betegségként jelentkezhet emésztőenzimek hiánya, vagy csökkent termelése, de más ok is lehet a háttérben. Ha minden rendben van nála, akkor lehet étvágyjavító módszereken gondolkodni.