3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyértelműen heves fájdalomtüneteket jelez a kutya. Nem tudom, hogy melyik terület felé kapdos, a farok fölötti vagy alatti részhez. Nem tudom, milyen élősködőket irtottak, feltehetően bolhát. Ha bolhaallergiás a kutya, az égető, viszkető, fájdalommal jár a faroktő fölött. Állatorvoshoz kell fordulni. Ha a faroktő alatti területhez kapkod, akkor vagy a bűzmirigyekkel van baj, vagy nem kizárható a mechanikai eredetű trauma sem, esetleg gáttájéki fájdalmat vagy az ivarszervekből eredő fájdalmat is jelezheti a beteg kutya. Ilyen esetben, mivel nagyon szenved a kutya, haladéktalanul állatorvoshoz kell fordulnia! Dr Kiss Gabriella
Tisztelt Kérdező! A Reaszelén kombi elsősorban szelénpótlásra való. Erre általában akkor van szükség, amikor a tömeges tartás, szállítás vagy más stressztényező miatt az állatok vitaminigénye megnő. Ezek az okok egyedi tartás esetén ritkán állnak fenn. A készítmény hatékonyságát, felszívódását nem vizsgálták papagájra, a célfajok között nem szerepel. Akkor szoktunk az adott állatfajra nem törzskönyvezett készítményt használni, ha nincs a piacon törzskönyvezett készítmény. Számos olyan készítmény kapható azonban, amelyet papagájok részére törzskönyveztek. Mindamellett a papagáj testtömegéből kiszámítható a napi vízigénye. Szintén kiszámítható az állat szelénigénye. Ezek alapján pedig megadható az a napi mennyiség, ami már hatékony, de még biztosan nem toxikus. Azonban nem tartom gyakorlatiasnak olyan készítmény használatát, amelyből a fentiek alapján hetente 2* maximum 10 mg-ot kellene megitatni az állattal. Ez a zacskó tartalmának kb. 1/4000 része. Tsizelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Tisztelt Állatbarát! Hiába élnek különneműek együtt, a rágcsálók bizonyos esetben agresszivitást mutatnak egymás iránt. Szükséges a sérült állat orvosi ellátása. Gyakran csak a folyamatos különválasztással lehet garantálni az állatok biztonságát. Üdvözlettel: dr. Varga József
A különböző fertőző betegségek szemekre gyakorolt hatását igazából csak az állatorvosi szemészettel foglalkozó állatorvosok ismerik jól. Azt javaslom, mutassa meg a cicáját egy ilyen kollégának, aki a cica szemeinek alapos vizsgálata után bizonyára minden kérdésére válaszokat tud majd adni. Könnyen előfordulhat azonban, hogy az aggodalma teljesen felesleges, és semmi baja nincs a cicája szemének.
T. Gazdi! Valószínűleg autoimmun betegségről van szó. Sok ilyen van, enyhébb-súlyosabb. Én a phemphigus foliacesra gondolok, de a lupus eritheamatozus kezdődő esete is lehet ezt innen nehéz megítélni, de errefelé kéne tapogatózni. Remélem, segítettem. Kezelés metylprednisolon 1 mg/ttkg stb, ezt majd beszélje meg orvosával, ha igazolták a diagnózist. Üdvözlettel: Dr. S.R.