3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Egy kutyánál már nagyon nehezen lehet,- belátható időn belül, - helyre hozni azt amit 17 év alatt elrontottak, helytelenül csináltak. - A két kan kutya között, a nagy életkor külömbség és az egyik kutya szocializátlanságának hatására valószínűleg komoly rangsorkonfliktus alakul ki. Ezt csak nagy hozzáértéssel, nagyon nagy időráfordítással lehet enyhíteni és kezelni. - A szőrhiány valószínűleg már az éltkor, illetve a hosszú életkor allatti nem megfelelő ápolás és étkezés hatása. Nem hiszem, hogy hagyományos állatorvosi kezeléssel jelentős eredmény lenne elérhető. Teljes ayurveda kezelés hatására már tapasztaltam nagyon jó eredményt - de bevallom minden esetben fiatalabb kutyákon.
Kedves Kormos Nikoletta! Hányás ügyben egy teljes laborvizsgálat (hematológia, máj, vese, hasnyálmirigy, pajzsmirigy stb.) javasolt, valamint kontrasztosröntgen és ultrahangvizsgálat is, ugyanis egy sor betegség jöhet szóba. A vakaródzás megállapításához is elengedhetetlen egyébként a vérvizsgálat, de ha nem hoz eredményt, akkor elég nagy annak az esélye, hogy táplálékallergia... De azt előre le kell szögezni, hogy nem egyszerű eset, és nem biztos a teljes felépülés sem...
A tünet biztosan nem lelki, ha nem fizikai. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat tud kielégítő választ adni a tünetre.
Valószínűleg allergiás eredetű probléma. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Mindenképpen állatorvosi vizsgálat után lehet ilyen döntést meghozni.