3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Állattartó! A legyek elleni védekezés mindig is egy kényes területe volt a külső élősködők elleni kezeléseknek. Van forgalomban kifejezetten legyek elleni "spot-on" készítmény, hatásáról vegyesek a visszajelzések. Repellens hatású nyakörvet is árulnak, mely leírásában a legyek azonban nem szerepelnek. A fő problémát az esetlegesen a közelben tartott haszonállatok szokták jelenteni, a trágyában szaporodó legyek százával szokták ellepni kedvenceinket is. Érdemes az állatok kezelését a környezeti gyérítéssel együtt végezni. Állatpatikákban, állatorvosánál akár mindkét módszerre alkalmas terméket is talál. A fülön, farokvégen keletkező nedvező sebeket minél hamarabb el kell látni, kifejezetten legyek elleni sebolajjal bekenni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Javasolom, egy kutyaiskola, kutyakiképző segítségét, akár háznál is.
Forduljanak állatorvoshoz a megfelelő kezelésért, ha nem javul.
A hullámospapagáj alapvetően monogám, de mivel a hím hajlamos a "félrelépésre" (különösen, ha a tojó tojásokon ül), nem ajánlott másik tojót a kalitkába engedni. Felesleges veszekedésekhez vezetne, illetve zavarná a szaporodás menetét. Nem valószínű, hogy a mostani költés eredményes, de erről meggyőződhet, ha megtapintja a tojásokat és azok hidegek, vagy egy lámpa fénye felé fordítva áttetszők. Ekkor a tojásokat el kellene venni, hogy a következő költés sikerét ne akadályozzák.
Nehéz eset, hosszú kórtörénet. Azt tudnám javasolni, hogy keressenek fel egy másik állatorvost, aki esetleg jobban ért ehhez a területhez... Levélen keresztül nehéz jó választ adni, de feltétlen szükség lenne egy teljes vérlaborra, pajzsmirigyfunkcióra is, ha még nem készült. Valószínűleg allergiás eredetű problémával állunk szemben. A hosszabb távú szteroid-kezelésnek számos nem szerencsés következménye is lehet...