3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Üdvözlöm! A hím a nőstény elutasítása miatt ingerült! Azt javaslom, hogy teleltesse őket! Ne etesse őket két hétig, majd langyos vízben úsztassa meg őket, hogy a bél tartalom teljesen kiürüljön. Ezután sötét helyen egy medencében (üveg, műanyag) néhány cm vízben kell őket betenni -lehetőleg külön- és két hónapig nyugalomban hagyni őket! Hetente kell őket ellenőrizni, ha bármilyen rendellenességet tapasztal, akkor a teleltetést azonnal abba kell hagyni! Az ébredést fokozatosan kell csinálni, hogy ne hirtelen kerüljön melegbe. A folyamat 1 hétig tartson, majd további két hét múlva kínálja meg őket élelemmel, mert az emésztő enzimek később indulnak be. Az etetés után meg lehet próbálni a párzást! Szerintem sikerülni fog!
Látatlanban, vizsgálat nélkül nagyon nehéz egy ilyen esetről véleményt mondani, mert a leírás nem ad választ egy sor olyan kérdésre, aminek fontos szerepe van (vagy lehet) a megítélésben. Ezért mindenképpen azt tudom csak ajánlani, hogy mielőbb mutassák meg a cicájukat egy állatorvosnak, aki majd megvizsgálja, ha kell, elvégez kiegészítő vizsgálatokat (pl. megröntgenezi a lábát) és ennek alapján talán tud majd valami érdemlegeset mondani.
A kutyák 3 és 6 hónapos koruk között leváltják a tejfogaikat, ezen belül is a legfeltűnőbb a szemfogak váltása (6 hónaposan). Ami a sántikálást illeti, mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Valószínűleg a szuka kutya ivarérettségével járó dominanciája és az új környezet együttes hatására alakult ki ez a helyzet. - Két külön kutyaház kellene. - Valóban a rangsorral összefüggésben kellene kezelni a dolgot, ami két ilyen kutya esetében megfelelő tapasztalatot és erönlétet igényel. - Érdemes lenne a szuka kutya ivartalanításával legalább a szaxuális dominancia hormonális hajlamát kiiktatni. - A szuka kutyát a terrorizáló, nemkívánatos megnyilvánulásaiban következetesen, azonnal mindig meg kellene szakítani és valamilyen módon büntetni.
Én azt gondolom, hogy az internetes tanácskérés helyett ezt a cicát el kellene vinni állatorvoshoz. És ha a másik kettőn is mutatkoznak tünetek, akkor azokat is. Ennél többet nem nagyon tehet.