3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Okozhatja gerinccsigolya-probléma, meszesedés, porckorongsérv, de közvetlenül általában egy rossz mozdulat vagy túlterhelés váltja ki.
Kedves Gazda! Az állattartás bizony felelősséggel jár. Ennek része az is, ha a kedvencünk váratlanul megbetegszik akkor gyógykezeltetjük. Ennek, ha anyagi részét nem vállaljuk négylábú barátunk szenvedni fog. Mielőtt eltervezzük tartásukat mindenképpen számolni kell!! A konkrét esetre visszatérve, egyáltalán nem biztos, hogy röntgenezni is kell a kutyát, de az állatorvosi vizsgálat és a felmerülő gyógykezelés, gyógyszerek természetesen pénzbe kerülnek...
Nőhet még. Üdv
Kisállatkórházi alkalmazott, majd tanfolyamok.
Tisztelt N. Móni, Kan kutyánál ez nem fordulhat elő, hiszen a heregolyókat távolítják el, aminek semmi köze nincs a vízeletkiválasztó rendszerhez, csak a végső szakaszon. Ott sem a hregolyónak, hanem az ondóvezető csatlakotik bele a húgycsőbe. Javasolnám az állat tüzetesebb orvosi kivizsgálását. Vízeletvizsglattól kezdeve vérvétel, röntgen, ultrahang... Üdv