3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Bár madárparkunkban van néhány galambfajta, nem ismerek minden fajtát. Javaslom a MGKSz weboldalán (http://www.mgksz.hu/) található információkat olvassa át, illetve az egyesület tagjainak (a honlapon fórum is működik) tegye fel a kérdést.
Kedves Olvasónk! A tejtermelés serkentésére az Urtica urens nevű homeopátiás szert javaslom D30-as potenciában az első nap napi 2x, majd további néhány napig napi 1x. Ez a szer pár napon belül képes megindítani ill. növelni a tejtermelését. A leveléből az nem derül ki, hogy a szuka kutya megfelelően gondozza-e a kicsiket. Ha esetleg itt is probléma van, akkor ezen a Sepia nevű szer C200-as potenciájának egyszeri adagjával lehet segíteni. Sok örömet kívánok a kiskutyákhoz! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A jelenség valószínűleg két dolog összegződéséből ered: 1./ a kutya ivaréretté válásának kora, amikor mutatni akarja a másik kutya irányába rátermettségét, erejét, aktivitását és hangját 2./ egy megerősített rossz szokás mert valószínűleg kezdettől nem megfelelően reagáltak az ugatásra Megoldások: ivartalanítás, és "pozitív büntetés tréning". A kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. Minden kutyának 'kutyaszaga van' - nem lehet krokodil szaguk! A szőrzet és bőr illata nagymértékben összefügg a kutya táplálékával, anyagcseréjével, esetleges allargás vagy más szőr/bőr betegséggel. Sok esetben a jellegzetesen erős szagnak a szájban vagy a fülben kialakult fertőzés, betegség, gyulladás vagy szennyeződés az oka. Ezek szakszerű megszüntetésével a kellemetlen illat is elmúlik. A kint, kutyaólban tartott kutyák sok esetben a kutyaól nem megfelelő tisztasága miatt vesznek föl jellegzetes szagot. A kereskedelmi forgalomban számtalan jó minőségű, illatos kutyasampon és kutyaparfüm kapható.
Kedves Dorottya! Báró esete mindenképpen egyedi kezelést igényel! Lehet kiegészítésképpen próbálkozni gyógyhatású készítményekkel, de sikert elérni, csak egy komplex, "személyre szabott" terápiával lehet. A homeopátián belül létezik egy külön gyógymód a daganatos betegségek kezelésére. Ez az ún. Non Toxic Tumor Therapy (NTTT), azaz nem mérgező daganat-terápia, amit minden esetben az egyedi jellegzetességek alapján kell összeállítani. Ehhez a terápiához, - mivel egyedi (holisztikus) -, minden esetben egy részletes anamnézis-felvételre van szükségem, ami kb. 1-1,5 órai beszélgetést igényel. Ugyanis pontosan ismerni kell a tünetek első jelentkezésének körülményeit, a lehetséges kiváltó okokat, az azóta történteket, hogy mi javít, mi ront a kutyus állapotán, stb. Miután részletesen megismertem a kutyus tüneteit, akkor tudom ezt a komplex terápiát összeállítani kedvence számára. Ha szeretné, szívesen segítek. Időpont-egyeztetés céljából, kérem, hívjon fel a következő számon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A görénnyel kapcsolatban valószínűsítem, hogy túlivarzásról van szó, de más is lehet a háttérben. Mindenképpen jó lenne állatorvosnak megmutatni. Görények kezelésében járatos kollégát keressen. A beagle szeme a távoli fotón nem látszik jól. Ettől függetlenül azt tanácsolom, hogy miután ismételt kiújulásról van szó, forduljon szemész specialistához.