3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi! Igen az ivartalanítás helyrehozhatja a kondit, de azért hízlalni nem szabad! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kullancsot mindenképpen és minél hamarabb el kell távolítani (ha a gazdi nem tudja, akkor az állatorvos tegye!)! Így lehet csak csökkenteni a fertőzésveszélyt. A negatív vizelet önmagában nem jelenti, hogy kizárható lenne egy esetleges babesia-fertőzés. Ha bármi gyanúsat észlelne a kutyussal kapcsolatban, feltétlenül vigye állatorvoshoz!
Kedves Dániel! A fent leírt tünetek inkább valamilyen baktérium vagy vírus okozta megbetegedésre utalnak, így a paraffinos kezelés biztosan nem lesz elég. Javaslom, minél hamarabb keresse fel állatorvosát a megfelelő terápia megkezdése érdekében. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A válaszadáshoz több részletet kellene tudnom... Ha altatásban történt a beavatkozás, az ébredés során és utána előfordulhat hányás. Egyes gyógyszerek is okozhatnak hasonló panaszokat. És való igaz, mindezektől függetlenül el is kaphatott valami gyomorfertőzést a kis kutyus.
Ez ellen a fajtársak irányába elmulasztott szocializáció az egyetlen megoldás. Ezt azonban ajánlott szakember és ellenőrzött , megfelelően kiválasztott kutyák segítségével és megfelelően biztonságos körülmények között kivitelezni.