3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvoshoz kellene elvinnie a kutyát , aki vizsgálat után biztosan választ tud adni kérdéseire. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Mi is szívesen látjuk a rendelőben, ha az megfelel Önnek! Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Itt nincs szó "megbocsájtás" ról ! Minden kutyát úgy kell nevelni, tanítani, hogy megfelelően eltűrje az egészségügyi és higéniai ápolással együtt járó testkontaktust. Ennek előfeltétele, a fajnak megfelelő tartási körülmény és a megfelelő hierarchikus rangsor. A traumatikus előéletből eredően csak fokozatosan lehet szoktatni a kutyát a szőrzetápolással együtt járó tevékenységekhez. (Ennek részletes leírására itt nincs lehetőség, ajánlom figyelmébe, Heike E. Wagner: KUTYAÁPOLÁS c. könyvét !)
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Két rövid kérdésre két rövid válasz: Igen. Nem/a testtömeggel arányosan nő a férőhely igény,egy kifejlett törpenyúlé 0.5 négyzetméter.