366. Macskabetegségek: gyomorrontás esetén mit tehetünk?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Sokan nem tudják, hogy mennyire egyszerű dolog, mert időről-időre ezen a területen is divathullámok söpörnek végig. A ló patáját is kezelni kell ugyanúgy, ahogy az ember a kezét is bekeni néha.
Az akció 2010.01.25-től 2010.03.14-ig tart. Legyél Te is Felelős Állattartó, hozd el az állatod!
Ez a kistermetű, ám igen tetszetős külsejű csótány, mind hobbiállatnak mind takarmányállatnak kitűnő. Elég bizarr!
2007. október 10-én megnyitotta kapuit a Market Central Ferihegy (MCF), hazánk első integrált kereskedelmi parkja, mely otthont ad az új Fressnapf áruháznak is. Háromrészes videóriportunkban bemutatjuk az ausztrál juhászkutyát Korózs-Papp Judit tenyésztő segítségével.
- A tüzelésnek nem lehetnek közvetlen halált okozó következményei. - A mérgezésnek nagyon sok tünete lehet, de ez esetben feltételezhetően csak kémiai méreganyagok okozta tünetek jöhettek volna számításba és ezeket a leírása alapján a kutya nem produkálta. (öklendezés, hányás, szájból vérzés, remegés, koordinálatlan mozgás, légzés zavar) - Az állat idős kora és az embertárs elvesztése együtt jelenthette az okot. - Egy idős kutya menhelyről történő örökbefogadása mindenképpen dicséretre méltó gondolat, - azzal a feltétellel, hogy az idős kutya speciális igényeit és tartási körülményeit megfelelő módon ki tudja elégíteni.
A kalitba helyezett puhafa darabkák, fűzfagallyak legyenek állandóan előtte. Ezek rágása, széttépése lekötheti a madarat. Megoldás lehet pár beszerzése, odú felhelyezése is, de a már tolltépésre rászokott madarat nehéz lesz teljesen leszoktatni erről a rossz szokásról. Multivitamin és ásványi anyag kiegészítésre szükségük van a fogságban tartott papagájoknak. A különféle gyártók készítményei beszerezhetők a kisállat-kereskedésekben, állatpatikákban, takarmányboltokban.
Az ízületgyulladásra javasolt gyógyszerek (ún. "nem-szteroid gyulladáscsökkentők" vagy NSAIDok) csak egészséges máj és veseműködés mellett használhatók biztonságosan. Mivel egy 13 éves kutyánál már elképzelhető (bár nem törvényszerű!) ezen funkciók károsodása, mindenképp javaslom, hogy előbb egyeztessen kezelő állatorvosával, mielőtt gyógyszert adna a kutyusnak. A biztonsággal állatoknak adható fájdalomcsillapítók receptkötelesek, így nem is vásárolhatók patikákban anélkül. A recept nélkül kaphatók (pl paracetamol, ibuprofen tartalmúak) kutyákban mérgezők lehetnek!!!
A kalcium hiány mellett, hasonló tüneteket okozhat férgesség is. Bizonyos féregfajok - orsóférgek - olyan méreganyagokat termelnek, amelyek idegrendszeri tüneteket okozhatnak, ami az állat halálához is vezethet. Ezért szükséges a kölykök 2 hetes korától 2 hetenként történő féregtelenítése TÖBBSZÖR!
Feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megnézze, és ha szükséges mintát vegyen belőle, mert ez így csak találgatás. Lehet jó és rosszindulatú szövetszaporulat is...