3711. Árva nyuszikat fogadott örökbe egy kan csivava
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A kutyák igazi társak a bajban, őrzik a házat, játékos barátok. Bár mostanában bizonyos fajták már státuszszimbólumok is. Nézzük, melyik a top 10 kutyafajta!
2011. október 21-től november 1-ig tartott a Halloween jelmezes fotójáték a háziállat.hu facebook oldalán. Megvan a nyertes és készült képgaléria is a legjobbakból! Nézzétek meg, ki lett a szerencsés nyertes!
Létezik szagmentes macskaalom? Elérhetjük, hogy otthonunk a kedvencként tartott cicák ellenére is jó illatú legyen, ráadásul TAKARÍTÁS NÉLKÜL? Ki ne szeretne ilyen almot!? Utánajártunk, hogy van-e ilyen macskaalom a piacon!
A négylábú kedvencekre számtalan, különféle élősködő által terjesztett kór leselkedik. Ezek közül a leggyakoribb a kullancsok által terjesztett betegségek. Sokan nem tudják, hogy szinte egész évben támadnak a kullancsok...
A vírus erősen fertőző és hosszú lappangási idejű. A tünetet mutató madarat azonnal el kell különíteni, a többi madarat oltással kell immunizálni. A vakcinázás lehet, hogy elkésett, de az egyetlen lehetőség a továbbterjedés megakadályozására. Oltóanyagként ajánlom: Cevac New 40(40 adagos) A gyógyszert állatorvos írhatja fel, például, aki a vírust diagnosztizálta az állományban.
Ivarérett rozella hím mellé akkor sem tanácsos új madarat tenni összeszoktatás nélkül, ha az tojó. A revír védelmének ösztöne erősebb a fajfenntartásnál. Az ivar fiatal korban nem mindig egyértelműen megállapítható, még szakembernek sem. Mindenképp ajánlott külön kalitba tenni az egyik madarat(a hímet is lehet), amíg meg nem szokják egymás jelenlétét és nem érdeklődnek egymás iránt, különben akár tragikus következménye is lehet az összezárásnak.
Kedves Gazdi, látatlanban ilyen kevés információval semmit nem lehet kezdeni.. Semmit nem tudunk: szuka, kan, ivartalanított vagy sem, idős vagy sem... vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A pézsmateknősök nemtől függetlenül barátságtalan állatok. Természetesen a két hím a legrosszabb párosítás, de két nőstény akik utálják egymást sem sokkal jobb. Amennyiben az egyik állandóan a szárazulaton tartózkodik, az semmiképpen em normális. Ha egyébként jó állapotban van és viselkedése normális (a kint tartózkodást leszámítva) akkor érdemes lenne megpróbálni elkülöníteni őket egymástól. Szerintem két nőstény de nem igazán világos, melyik kép melyikről készült...Maximum életkoruk elérheti az akár 30-40 évet is (http://genomics.senescence.info/species/) Üdv-Éva
Valószínű parazitás elváltozás neostomosan oldatával lehet lemosni Vagy ivermectin hatóanyagú féreghajtó pasztával kellene kezelni