3711. Árva nyuszikat fogadott örökbe egy kan csivava
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A kutyák igazi társak a bajban, őrzik a házat, játékos barátok. Bár mostanában bizonyos fajták már státuszszimbólumok is. Nézzük, melyik a top 10 kutyafajta!
2011. október 21-től november 1-ig tartott a Halloween jelmezes fotójáték a háziállat.hu facebook oldalán. Megvan a nyertes és készült képgaléria is a legjobbakból! Nézzétek meg, ki lett a szerencsés nyertes!
Létezik szagmentes macskaalom? Elérhetjük, hogy otthonunk a kedvencként tartott cicák ellenére is jó illatú legyen, ráadásul TAKARÍTÁS NÉLKÜL? Ki ne szeretne ilyen almot!? Utánajártunk, hogy van-e ilyen macskaalom a piacon!
A négylábú kedvencekre számtalan, különféle élősködő által terjesztett kór leselkedik. Ezek közül a leggyakoribb a kullancsok által terjesztett betegségek. Sokan nem tudják, hogy szinte egész évben támadnak a kullancsok...
Kedves Móni! Ha teljes biztonsággal kizárható az atka, akkor esetleg elképzelhető még az ágyi poloska, de az csak fiatalon apró, felnőttként elérheti a fél centit is. A kicsik vérrel telten pirosak, viszont vér nélkül átlátszóak vagy fehérek, nehéz észrevenni őket, és a bennük lévő vér emésztettségétől függően lehet majdnem fekete is. Sajnos hirtelen más ötletem nincs, de van egy nagyon jó rovarölő szer, amit állatokon és körülöttük is remekül használható, bár nem a legolcsóbb kategória, ez az insecticide2000. Személy szerint használtam rágcsálókon és macskákon is (mert mindkettőre biztonságos) még ha nem is voltak bogarasak, csak a gyanú állt fenn. Sajnos a rovarok petéje igen ellenálló, és a legtöbb vegyszer nem szivárog át rajta (domestos sem), így többször érdemes lefújni a kis ház belsejét (kb. hetente egyszer egy hónapig, bár 2-3 hétig tartja a hatását), de akár az egész környezetét (akár az asztalt, vagy szekrényt ahol az állat él, mert bármely élősködőről is van szó, a fénytől védett apró zugokban bújnak el, és nagyon nehéz lehet ráakadni a fészkükre. Remélem sikerül megoldani a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Ha nem túlsúlyos és a végagjai is egészségesek - yorkiknál viszonlag gyakran fordul elő patellaficam - akkor az ugra-bugrálás nem fogja számottevően károsítani az izületeit.
Üdvözlöm, Ormányos medvék elviekben nem tathatók (2010/41) Éppen ezért nem is könnyű a beszerzésük... Egyébként szerintem el kellene őt vinni egy állatorvoshoz, hiszen könnyen lehet hogy a háttérben az állatnak valami más betegsége is van, a másik medve hiányán túl... érdemes lenne alaposan kivizsgálni, nehogy beteg legyen... Üdv-Éva
Vannak állatok, amelyek nagyon érzékenyen reagálnak a környezetükben történt változásokra. Segíteni lehet, hogy fokozatosan elfogadja az új környezetét és vissza álljon a régi rend. Ne legyen vele erőszakos, ne akarja simogatni, ölbe venni vagy bizonyos helyszínekre eröltetni. Türelmesen meg kell várni amíg a macska saját maga közeledik, keresi a kontaktust. Az új élettér egész területén jutalomfalatokkal közös játékra kell motiválni. Átmenetileg az új élettér különböző pontjain kapja meg a cica a napi táplálékadagjait. Bach-virágterápia lehetőség: ’KÖRNYEZETVÁLTOZÁS’ cseppek a www.naturkutya.hu web-boltban.
Ez a T4 érték még mindig a normál hormonszint alsó határának közelében van. Valószínűleg tovább kellene emelni a gyógyszer adagját, de ezt csak állatorvosával történő megbeszélés alapján tegye! A hormonális betegségek gyógykezelésének fontos része a rendszeres kontroll vérvizsgálat és a pontos és egyedi gyógyszerszint beállítás. Eleinte 2-4 hetenként, majd a tünetek javulása után 3-6 havonta érdemes a beteg hormonális állapotát ellenőrizni. Ami mindenképpen jót tehet még a szőrnövekedésnek, ha néhány héten keresztül valamilyen jó minőségű bőr- és szőr kondícionáló vitaminkomplexszel is kiegészítik a kutya táplálékát. Állatorvosa több jó készítményt is tud ajánlani, mert széles a választék.