3711. Árva nyuszikat fogadott örökbe egy kan csivava
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A kutyák igazi társak a bajban, őrzik a házat, játékos barátok. Bár mostanában bizonyos fajták már státuszszimbólumok is. Nézzük, melyik a top 10 kutyafajta!
2011. október 21-től november 1-ig tartott a Halloween jelmezes fotójáték a háziállat.hu facebook oldalán. Megvan a nyertes és készült képgaléria is a legjobbakból! Nézzétek meg, ki lett a szerencsés nyertes!
Létezik szagmentes macskaalom? Elérhetjük, hogy otthonunk a kedvencként tartott cicák ellenére is jó illatú legyen, ráadásul TAKARÍTÁS NÉLKÜL? Ki ne szeretne ilyen almot!? Utánajártunk, hogy van-e ilyen macskaalom a piacon!
A négylábú kedvencekre számtalan, különféle élősködő által terjesztett kór leselkedik. Ezek közül a leggyakoribb a kullancsok által terjesztett betegségek. Sokan nem tudják, hogy szinte egész évben támadnak a kullancsok...
A kérdés, hogy a kutyánknak nyers vagy főtt tojást adjunk, legtöbbször vitába torkollik. A kutyák a tojást főve, vagy korlátozott mennyiségben nyersen is fogyaszthatnak. Nyers tojás fogyasztásának legfőbb veszélye a biotin elégtelenség és a szalmonella. Biotin elégtelenésg és szalmonella fertőzés veszélye miatt, a kutyáknak nem ajánlott nyers tojás fogyasztása. A főtt tojás ugyanolyan előnyös fehérje forrás, de nem veszélyezteti a kutya egészségét. Bővebben: A tojás beiktatása a kutya étrendjébe
A hullámospapagájok korára leginkább a csőr feletti viaszbőr színéről állapotából lehet következtetni. A fiataloké leginkább rózsaszín árnyalatú, a kifejezetten idős madaraké gyűrődött, deformálódott lehet. Az ilyen kor megállapításra nem éppen alkalmas a fénykép, de színeződésekből arra lehet következtetni, hogy a madarak feltehetően ivarérettek. De ennél közelebbi kormeghatározást ennyiből nem lehet adni.
Hedves Hölgyem/ Uram! Nagyon sajnálom ami a kisnyuszival történt. Személy szerint nem gondolom, hogy az eper lett volna a halál okozója. Főleg ha keveset kapott. Ha az új takarmány a hiba, akkor inkább fel lett volna a nyuszika puffadva. Viszont sajnos a halál okát csakis egy boncolás tudta volna megállapítani. Ilyen jellegű vizsgálatokat általában a Nebih szokott végezni a Tábornok utcában. Még egyszer nagyon sajnálom, kitartást kívánok a gazdiknak Üdvözlettel Meier Krisztina
Kedves Kérdező! A feltett kérdésekre nem könnyű jót válaszolni! Az, hogy az első herélési próbálkozásnál az történt, ami történt, így önmagában nem jelent semmit, már csak azért sem, mert nem tudjuk, hogy miért is alakult ki a leírt reakció az altatáskor. Nem tudjuk, hogy ennél az altatásnál tényleg minden rendben volt-e, és esetleg nem azért alakult-e ki a tapasztalt reakció, mert esetleg valami nem stimmelt az altatással? Könnyen lehet, hogy egy ismételt próbálkozásnál, nagyon odafigyelve az altatás apró részleteire, esetleg nem is lenne semmi gond vele. Főleg, ha más altatóval, vagy altatási módszerrel próbálkozna az állatorvos kolléga (pl. gázos altatógéppel). Ez azért fontos kérdés, mert a műtétnek nem igazán van jó alternatívája. Létezik ugyan egy implantátum, ami hosszú időre hormonálisan elnyomja az ivari működést a kanokban (kandúrokban), de ezt alapvetően kutyák számára hozták forgalomba, és a macskákon való használat ún. of label használat (vagyis csak saját felelősségre történhet).
Ez egy tályog. Naponta kétszer le kell fertőtleníteni Betadinnal. Néhány nap alatt be fog gyógyulni.