3711. Árva nyuszikat fogadott örökbe egy kan csivava
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A kutyák igazi társak a bajban, őrzik a házat, játékos barátok. Bár mostanában bizonyos fajták már státuszszimbólumok is. Nézzük, melyik a top 10 kutyafajta!
2011. október 21-től november 1-ig tartott a Halloween jelmezes fotójáték a háziállat.hu facebook oldalán. Megvan a nyertes és készült képgaléria is a legjobbakból! Nézzétek meg, ki lett a szerencsés nyertes!
Létezik szagmentes macskaalom? Elérhetjük, hogy otthonunk a kedvencként tartott cicák ellenére is jó illatú legyen, ráadásul TAKARÍTÁS NÉLKÜL? Ki ne szeretne ilyen almot!? Utánajártunk, hogy van-e ilyen macskaalom a piacon!
A négylábú kedvencekre számtalan, különféle élősködő által terjesztett kór leselkedik. Ezek közül a leggyakoribb a kullancsok által terjesztett betegségek. Sokan nem tudják, hogy szinte egész évben támadnak a kullancsok...
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.