3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
T. Gazdi! Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. üdvözlettel: dr. Stark Róbert
A több macska közös élettérben tartását sok minden befolyásolja. A különféle konkurenciaharcok megelőzésének egyik leghatékonyabb módja az ivartalanítás. A szőrhullást ritkán okozza lelki ok - stressz ! Gyakoribb a táplálkozással vagy szőr- bőr betegséggel, allergiával összefüggő tünetek.
Mindenképpen el kelleni vinni állatorvoshoz, mert ugyan a túlnőtt fogakat otthon is le lehet csippenteni, de a kisett alsó fogak miatt muszáj lenne megvizsgálni a kisállatot. Persze, ha nem az egész törött le, hanem csak egy darab, néhány nap alatt visszanőhet, nem okoz kellemetlenséget a tengerimalacnak. Kísérjük figyelemmel a kérdéses fog növekedését, míg vissza nem nyeri eredeti hosszát. Ha emiatt nem tud megfelelően táplálkozni, a táplálékot apróbb darabokra vágva adjuk neki, szükség esetén átmenetileg pépes ételt is készíthetünk, arra törekedve, hogy minél hamarabb visszatérjünk a hagyományos étrendre. Orvoshoz akkor forduljunk, ha a törött fog felülete csipkézett (esetleg szúrós sarka van), a szemben levő metszőfog ferde, a tengerimalac étvágytalan, nem rág megfelelően, gyulladást vagy fertőzést észlelünk. A C-vitamin hiánya jelentősen rontja az egészséges fogak kialakulását, fejlődését, ezért a tengerimalac étrendje legyen C-vitaminban gazdag Túlnövés elkeerülése:Ha kedvencünk megfelelő mennyiségű szénát fogyaszt a nap során elkerülhető, hogy fogai túlnőjenek. Ha a metszőfogai lesznek hosszabbak a kelleténél, egy csipesszel (gyakorlatlanabbak esetében orvosi segítséggel) lehetőség van azok fájdalommentes megrövidítésére.
Kedves Nyuszigazdi! Sajnos előfordulhat nyulaknál is, hogy nem vemhesül. Azonban a nyulaknál nincs kifejezett ivari ciklus, azért mégis hatnak rájuk a környezeti hatások. (náluk a petesejt leválását a párzás idézi elő). Próbálkozz az őszi időjárás mellett még egyszer vagy kétszer. az is előfordulhat, hogy kivételesen "rossz" illetve egymással nem összeférhető bakokkal próbálkoztál. Igaz, hogy kicsi az esélye, de előfordulhat. Azonban arra figyelj, ha nincs párosodás és mégis elkezd a nyuszi fészket rakni, szőrt tépni. Előfordulhat, hogy álvemhes. Ez hormonprobléma miatt alakul ki, ami hátterében állhat annak is, hogy nem sikerül vemhesülnie. A sorozatos álvemhesség azonban méhgyulladást okozhat, tehát ilyenkor tanácsos orvoshoz fordulni. Ha sokszor egymás után észleled a jelenséget ( ilyenkor az állat pontosan úgy viselkedik, mint vemhesen, de nem lesznek utódok. Majd néhány hét múlva újra előjöhet a viselkedés). Ha kérdésed van nyugodtan keress meg. További Szép Napot Gabriella
A természetben a hím egyedek szinte életük végéig nemzőképesek.