3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
Nagyon nehezen megválaszolható kérdést tett fel. Nem lehet, hogy megijedt valamitől vagy meglátott egy macskát, stb.? A szukák nagyon ragaszkodóak. Őszintén megmondom, nem tudok magyarázatot adni a viselkedésére.
Ha új jövevényt szeretne, mindenképpen érdemes a lehető legfiatalabb korában elhozni, mert ekkor még nagyon tanulékonyak, könnyen megszoknak mindent, könnyen kézhez szoktathatók. Persze, ha párban szeretné tartani őket, akkor gondolom nem ez a cél, hiszen párban tartott papagájok inkább egymással vannak elfoglalva, mintsem a gazdájukkal. Ha párt szeretne, természetesen célszerű azonos fajtájú madarat beszerezni. Így kisebb az esélye a konfliktusok kialakulásának. Egyébként nőstény papagájok hím társ nélkül is szoktak időnként terméketlen tojásokat rakni, sokszor még odú nélkül is. Ha ez túl gyakori, akkor hormon-injekcióval be lehet avatkozni a folyamatba. Ha esetleg tojásvisszamaradás betegség alakul ki náluk, akkor azt a tünetek alapján (gubbaszt, erőlködik, majd kifárad, hastájékon tapintható tojás, stb.) a gazdi is könnyen észreveheti és azonnal állatorvoshoz kell menni az állattal.
Igen, sürgősen állatorvoshoz kell vinni, vagy vétélés vagy gennyes méhgyulladás lehet a háttérben.
Én szoktam régen, amikor volt. Amúgy mindenki a saját felelősségére teheti! :) Nekem semmi bajom nem lett...
Az első fedeztetésre 2 éves kor után nyílik lehetőség. Addig ugyanis a kutyus szervezete még fejlődésben van, tehát eléggé megviselné, ha még a saját testén kívül a magzatokat is építene kellene. Ha a szuka vagy esetleg a kan nem akarja a párzást, akkor a mesterséges termékenyítést javaslom. Ez egy nagyon egyszerű és semmilyen káros hatással nem járó beavatkozás.