3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.