3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
Kedves Gazdi! Valószínüleg az oltóanyagra adott egyedi allergiás reakcióról lehet szó Zorrónál. Az oltás helyét TRAUMEEL kenőccsel javaslom bekenni napi többször a duzzanat elmúlásáig. A következő oltás beadását pedig mindenképpen homeopátiás védelem mellett javaslom. Ha további kérdései lennének, kérem hvjon: 06 (20) 928-44-25! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata; www.kimintvet.hu A kutyámat valóban minden évben be kell oltani? A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók
Egy sérülés lehetett rajta amit valószínűleg elvakart -akár fához dörzsölve -és elfertőződött. A mosás nem tett jót neki, a szövetek begyulladtak. Felületesen jód tinktúrával lehet kezelni és szólni az állatorvosnak.
Az atkák megjelenése viszonylag gyakori a hullámospapagájoknál. Prevenciós kezelésként minden újonnan érkező madárnál érdemes alkalmazni a bőrön át felszívódó készítményeket. Például az Ivermectin spot on light készítményt, amiből egy hullámos papagáj 5-6 cseppet kaphat. A tollhullás lehet egy kissé erőteljesebb vedlési időszak, ami főként lakásban tartott papagájoknál lehet rendszertelenül jelentkező. Tollképződést elősegítő vitaminkészítmények kaphatók madáreleség forgalmazóknál, állatkereskedésekben, kisállatpatikákban egyaránt. Sajnos nem sikerült a képet felnagyítanom, de amennyiben a csőr feletti viaszbőr megvastagodott felülete, durvább lett, a csőr gyorsan nő és szerkezete szivacsosodik, akkor atkára, ha a csőrön barázdák jelentek meg, akkor vitamin és ásványianyag hiányra gyanakodhatunk. A hullámos papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség A leggyakoribb papagájbetegségek Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak
Aggodalomra nincs ok. Ha a seb esetleg gennyesedne, vigyék állatorvoshoz a kiskutyát. A harapó kutya veszettség elleni oltását azért jó lenne ellenőrizni. Kutyasebek, sérülések, zúzódások kezelése Útmutató 8 hetes kiskutyához Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz
A bélsárpangás megelőzésére magas rosttartalmú tápokat ajánlott etetni. Léteznek a piacon olyan magas rosttartalmú diétás macskatápok, amely összetétele folytán segíti a bélrendszer egészséges működését, rosttartalmának köszönhetően a hasmenéses és a székrekedéses problémáknál egyaránt használható. Érdemes elolvasni az alábbi szorulással kapcsolatos Kérdés-válaszokat is: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/80/keyword=szorulas/