3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
Igen, azonnal el kell kezdeni az oltásokat és amíg nem kapta meg az összeset, addig ne menjen idegen kutyák által látogatott területekre és fokozottan ügyeljenek a higiéniára (kéz- és cipőtalpmosás vagy cipőcsere kutyázás előtt...), nehogy elkapja valamelyik súlyos vírusos fertőző betegséget (parvo, szopornyica).
Az ellés előtti tüzelés után kb. fél évre, vagy amilyen sűrűn rendesen szokott. Elvileg! De néha az ellés miatti regenerálódás miatt előfordul 1-2 hónapos eltolódás. Szóval a biológiát nehéz kiszámítani!
A nagypapagájok többsége képes hang- és beszédutánzásra. E képességük nem feltétlenül fajta-, inkább egyedfüggő. A nemek között sem beszéd- és hangutánzó képesség, sem szelídség, kedvesség tekintetében nincs különbség. Párban tartás esetében a madarak később és kevesebbet tanulnak meg "beszélni", de találkoztam már ellenpéldával is. Ha konkrét elképzelése lenne, akkor forduljon hozzám bizalommal. Fajtamegjelölés esetén bővebb információkkal tudnék szolgálni.
1. Igen, hajlamos a konokságra! Szuka is tud domináns lenni. Iskolába kell járni velük. 2. Igen, ha nem foglalkoznak vele, akkor minden kutya hajlamos csavarogni, illetve a kanok még inkább! Munkakutyaként egygazdás, családi kutyaként nem az. 3. A skót juhász egygazdás többnyire és nagyon csavargós (lásd Lassie!).
A pézsmateknősök általában mindenevők, és fogságban elfogadják a különféle növényi és állati eredetű táplálékokat is. A természetben táplálékukat gyakran a patakok, folyók és tavacskák fenekén keresik meg. Elfogyasztják a teknőstápot is megfelelő szoktatás után. A vizet csak megfelelő szűrőberendezéssel lehet klórmentessé tenni, az adalékanyagok egy része pedig mérgező lehet a teknősök számára.