3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
A kisebb testű papagájok kevésbé igényesek a takarmányozásra. A magkeveréken túl inkább fürtös kölest, zöld eleségeket (tyúkhúr, saláta, reszelt sárga-, fehérrépa) adjon nekik. Fontos az ásványi anyagok és a vitaminok pótlása is. Ezt egy jó minőségű vitaminkészítménnyel pótolhatja. (Bővebb információk: http://www.bonapartemadar.hu weboldal, Madarak táplálása menüpont.)
Nem javaslom, hogy a tengerimalacot egy terráriumban tartsa a hörcsöggel. Nem pusztán a nagy méretkülönbség miatt, hanem azért is, mert az életmódjuk sokban különbözik. A hörcsögök éjszaka aktívak, nappal nyugalomra, pihenésre van szükségük. A tengerimalacok inkább nappal éberek, így egyik állat sem tudna pihenni, ha összezárná őket.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
Valószínű, hogy a madár tojásvisszamaradásban szenved. Keressen fel egy állatorvost, aki segít megoldani a problémát (Dr. Beregi Attila 06-20-954-9793).