3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
A csikó agresszivitása félelemből eredhet. Nem célszerű olyan módszert választani, ami megfélemlíti (pl. villanypásztor). Boxos elhelyezés esetén az anyja melletti boxba tenném. Egy kis ideig ne lovagolják az anyját, de minden nap egymás mellett vezetni, együtt csutakolni... És sok türelem.
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat
A hím fiókák viaszbőre is lehet rózsaszín, az ivarérett tojóké a barna valamely árnyalata, csontszínű, esetleg zöldes, türkiz színű fehér szegéllyel. A tojók általában csípősebbek, revírjüket jobban védik a hímeknél. Kézhez szoktatásuk problémásabb, de kellő türelemmel megoldható. Párzási időszakokban a korábban szelíd madár is agresszívebb lehet és mivel nem fél a gazdájától, így bátrabban támadhat, mint egy eleve távolságtartó papagáj.
1./ A homokozó nem jó megoldás. Csak szigorú tiltással és a 4TAPPANCS M-F-I-J tréning módszerének alkalmazásával. 2./ Ugyan úgy mint az 1./ pont, azzal kiegészítve, hogy amennyiben egy fiatal (3-6 hónapos) kutyáról van szó akkor a fogváltás miatt rág, és ehhez szüksége van elrágható préselt bőrre, bikacsökre, rágó játékokra, stb. - amivel dörzsöli az ínyét. Mind a két pontra igaz, hogy előfeltétel, hogy a kutya szellemi és fizikai igényeit ki kell elégíteni mert a jelenségeket általában egy ´unatkozó kutya´ csinálja és nem egy ´fáradt kutya´ !!! Vannak ilyen szerek, kenhető és spray formában is, (érdeklődjön a FRESSNAPF áruházban) de nem jelentenek 100 % -os garanciát. A fenti tanácsok, tippek alkalmazása nélkül nem elég hatékonyak. Tapasztalataim alapján az élőlényekkel szemben bevetett érzéketlen technikai dolgok kevésbé hatékonyak, mint amiket az ember, mint másik értelmes-érző-gondolkodó élőlény nyújthat.
Mindenképpen javasolnám a cica állatorvoshoz vitelét, ugyanis a "pattanás" amit ír az egy tályog amit célszerű felvágni és kifertőtleníteni.