3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
A lógófülű nyulak fülei sokkal nagyobbak, mint a nem lógófülű fajtársainak és mind a két fülük egyformán lelóg a fejük két oldalán. Amellett, hogy "esztétikai" élményt nyújt a látványuk, a fajta jellegét is ez határozza meg. Így, ha tényleg fajtatiszta egyedről van szó, hamarosan lógni fog a mind két füle. Viszont sokkal fontosabb dolog az, hogy oltás után érdeklődött. Ugyanis egyedül, kedvencként tartott nyulakat is be kell oltatni Myxomatosis ellen. Ez egy vírusos fertőző betegség, melyet a szúnyogok terjesztenek. Így a tavaszi szúnyoginvázió előtt át kell esnie a védőoltáson, amiből az első évben kettő jár neki. Sok sikert az együttélésükhöz!
Lehetséges a leírás alapján, hogy köldöksérve van a kutyának, de ezt látatlanban nehéz biztosra mondani. Ez mindenfajta kutyánál előfordulhat.
A rágcsálóknál tapasztalt, idegrendszeri tünetekkel járó, fertőző betegségeknek is lehetnek hasonló tünetei. De leírása alapján én inkább mérgezésre gondolok. Ugyanis az általunk beszerzett zöldségfélék felületén különféle növényvédőszerek vagy azok maradványai lehetnek és a kis rágcsálóknál súlyos mérgezést okozhatnak. Manapság a tenyészetekben szaporított és szeparáltan tartott állatoknál egyre ritkábban tapasztalni a különböző fertőző betegségek terjedését.
Tanácsom: meg kell röntgenezni a kutya gerincét és a csípőjét.
A teknősnek semmi baja nincs, ez természetes! A táplálékot mindig a vízben eszik meg! Napozni általában akkor szoktak a hüllők, ha emésztenek vagy élénkebbek szeretnének lenni! Tehát csak türelem!