3721. Megvan a hónap állatvédő újságírója
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
Minden lelkes kutyagazdi felteszi ezt a kérdést: Mivel etessem a kutyámat? Tisztázzuk hát az elején. Szó sincs arról, hogy csak a drága táptípusok lennének megfelelőek a kutya etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is van sokféle, melyeket gond nélkül lehet etetni.
A SlágerFesztivál háziasszonya könnyen bírja a mindennapos feszített munkatempót. Rózsa elmondása szerint csak egy titka van: az egészséges életmód.
Geónak nagyon izgalmas élete van Janik mellett, hiszen nem csak hogy együtt autóznak, de Geó ült már vonaton, helikopteren, repülőn és limuzinban is, sőt, a körhintát is kipróbálta már.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Felkereshetnek egy állatorvosi rendelőt, ahol szakszerűen kitisztítják a kutya külső hallójáratait és szükség szerint ellátják a feltehetőleg kialakult gyulladás megszüntetésére alkalmas gyógyszerekkel.
Ez a depressziós állapot a nemi hormonháztartás átmeneti zavara miatt alakulhatott ki,szerepet játszik benne a késői elválasztás is.Ha magától nem rendeződik akkor gnrh hormonnal lehet beindítani a normál ivarzást.
Lehet hogy hasüregi problémái vannak, bélsárpangás is okozhat ilyen tüneteket. Takarmányváltás: sok gyümölcs és friss zöld.
Kedves Gazdi! Valószínüleg olyan problémáról van szó amit a szemcsepp nem fog megoldani. Javaslok, egy alapos szemészeti vizsgálatot! Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Tímea! A kérdés sokkal bonyolultabb annál, mint amilyennek elsőre tűnik. A válasz ugyanis a díszmadarak származásától és tartási módjától függ. Egy sor olyan trópusi egzotikus betegség van, amelyet a kutya, sőt az ember is elkaphat. Az engedélyezett és így ellenőrzött import állatok, valamint az itthon engedéllyel tenyésztett és ellenőrzött állományok ezektől mentesek. Ha ezeket az állatokat utóbb is zártan, a vadmadarakkal történő kontaktus kizárásával tartjuk, szinte biztos, hogy nem terjesztenek fertőző betegséget sem kutyára, sem emberre. Mindamellett a madarak bélsarának elfogyasztása a megszokottól eltérő baktérium flórára érzékeny kutyában okozhat átmeneti hasmenést, esetleg enyhébb bélgyulladást, de súlyosabb megbetegedés nem jellemző. Ha azonban a díszmadarainkat kitesszük a költöző vadmadarak által terjeszthető betegségeknek, akkor a helyzet jelentősen változik és a szalmonellákon, coli-baktériumokon túl egy sor egzotikus kórokozóval is számolnunk kell. Az ilyen állományoktól indokolt a kutya távol tartása (de az emberé is). Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős