3726. Vadászgörény, mint házikedvenc
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Anne Young amatőr fotós lencsevégre kapott egy hosszúfarkú makákót Balin az őserdőben, amint éppen védelmezően szaglászott és ápolt egy kismacskát, nehogy bármi baja essen.
A kutya-fizioterápia hazánkban a kevésbé ismert gyógymódok közé tartozik, annak ellenére, hogy a humán gyakorlatban teljesen természetes az, hogy ortopédiai vagy neurológiai probléma esetén gyógytorna, elektroterápia vagy masszázs egészíti ki a rehabilitáció folyamatát.
Nyúltenyésztés, vemhesség és ellés. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek.
A róka rágcsálókkal, madarakkal, hüllőkkel, rovarokkal és különféle hullákkal táplálkozik. Amikor kisrókákat nevel, gyakran látogatja a baromfiudvarokat, és kárt tesz a mezeinyúl és fácánállományokban is, azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a haszonállatok, de nem is a haszonos vadak képezik fő táplálékát.
Kedves Gazdi! Ha korrekt tápot etetnek a kutyussal (pl Royal Canine), akkor semmi szükség nincs rá! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Meg lehet próbálni egy szemcseppentőből fiziológiás/0.9%/konyhasóoldatot cseppenteni az orrlyukba, hogy az fellazítsa a megtapadt homokszemet. Ha ez nem vezet eredményre, akkor forduljon inkább állatorvoshoz!
Feltétlen nézesse meg állatorvossal. Lehet a seb mélyén valamilyen idegentest, vagy lehet akár tumor is. A problémát házilag nem fogja tudni megoldani...
Lehet emlő gyulladása, és emlő daganata is. A kettőt ebben az esetben csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat... Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Dominancia jelzése, kell a megfelelő terület a domináns kannak. Üdv