3736. A legfontosabb eszközök kezdő akvaristáknak
Minden akvarista volt kezdő. Egyesek profivá válnak, mások nem. A kezdeti lépések viszont minden halrajongó számára emlékezetesek maradnak.
Minden akvarista volt kezdő. Egyesek profivá válnak, mások nem. A kezdeti lépések viszont minden halrajongó számára emlékezetesek maradnak.
Elérkezett a zord időjárás, a hideg az utcán sétáltatott, a szabadban tartott állatokra is komoly veszélyt jelent. De mit tehetünk azért, hogy egészségesen átvészelje a telet kedvencünk?
Rég nem látott állatok érkeztek a Fővárosi Állat- és Növénykertbe Ausztráliából. A két vombat, Molly és Wally örökbefogadója az Animal Planet csatorna, amely kizárólag az állatokkal foglalkozik. A növényekkel táplálkozó erszényes pár érkezése igazi különlegesség, hiszen a világon alig néhány állatkertben látható.
Nyíregyházán találták meg Husit, várja (új) gazdija jelentkezését.
Már nem csupán személyesen választhatjuk ki a kutyust, akit szeretnénk örökbe fogadni, hanem virtuálisan is. Sőt, ha nincs helyünk a befogadására, tudjuk online támogatni. Új korszak a menhelyek és a kivert kutyusok életében.
Jó az is, de mellette kaphat sajtot és mást is.
A nyuszik nem tudnak izzadni,viszont a fülükön keresztül nagy mennyiségű hőt tudnak leadni. Ezért érdemes( nem jéghideg) vizes kézzel átsimogatni a fülüket,fejüket. Ilyen melegben szívesen fekszenek a hideg kövön is, de nem kell attól tartani,hogy ettől megfáznának.
A kullancsok macskák esetében nem terjesztenek olyan betegségeket, mint pl. embernél, vagy kutyában. Káros hatásuk elsősorban a vérszívásban mutatkozik. A cicájának étvágy problémáját feltehetőleg más valami okozza, meg kellene mutatni állatorvosnak!
Minél előbb vigye el állatorvoshoz!( A hasmenést takarmányozási problémától kezdve,bakteriális és parazitás fertőzésig sok minden okozhatja. hasmenésnek nézhet még ki,ha a lágyabb ürüléküket nem eszik meg,hanem beleragad a szőrükbe, vagy esetleg szétkenik a talajon.)A szőrébe ragadt ürüléket langyos vízzel mossa le. Próbáljon vele sok szénát etetni.
Fiatal korban ragadozó életmódot élnek az ékszerteknősök, azonban idősebb korukban egyre több növényi táplálékot is fogyasztanak. A leggyakrabban a következőket szokták fogságban enni: különféle hínárok és vízinövények, békalencse, saláta, pitypang, szőlő, eper, répa, alma, stb.