3736. A legfontosabb eszközök kezdő akvaristáknak
Minden akvarista volt kezdő. Egyesek profivá válnak, mások nem. A kezdeti lépések viszont minden halrajongó számára emlékezetesek maradnak.
Minden akvarista volt kezdő. Egyesek profivá válnak, mások nem. A kezdeti lépések viszont minden halrajongó számára emlékezetesek maradnak.
Elérkezett a zord időjárás, a hideg az utcán sétáltatott, a szabadban tartott állatokra is komoly veszélyt jelent. De mit tehetünk azért, hogy egészségesen átvészelje a telet kedvencünk?
Rég nem látott állatok érkeztek a Fővárosi Állat- és Növénykertbe Ausztráliából. A két vombat, Molly és Wally örökbefogadója az Animal Planet csatorna, amely kizárólag az állatokkal foglalkozik. A növényekkel táplálkozó erszényes pár érkezése igazi különlegesség, hiszen a világon alig néhány állatkertben látható.
Nyíregyházán találták meg Husit, várja (új) gazdija jelentkezését.
Már nem csupán személyesen választhatjuk ki a kutyust, akit szeretnénk örökbe fogadni, hanem virtuálisan is. Sőt, ha nincs helyünk a befogadására, tudjuk online támogatni. Új korszak a menhelyek és a kivert kutyusok életében.
Antibiotikumos kezelést semmiképp nem ajánlok! A képeken látható két rózsásfejű törpepapagáj (lutínó és tarka) egyikének tollhiánya tolltépés következménye. Okozhatja ásványanyag (kalcium, foszfor) hiány, de valószínűbb, hogy pótcselekvés. Az agapornisok fészküket rendszeresen rendezgetik, hordják bele a fészekanyagot, faágakat tépnek rostokra. Ha nincs mit rágniuk, a fészekbe hordaniuk, akkor könnyen előfordul, hogy saját tollaikat kezdik kiszedegetni. Fűzfagally, kisebb puhafadarabok biztosításával ez a szokás néha megszüntethető, de sok esetben rögzült, vagy visszatérő.
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
A könnyezést kötőhártya gyulladás, a szemhéj lógása, vagy befordulása is okozhatja, de a 3. szemhéj gyulladása ("fehér hártya" a belső szemzugban), vagy a könnycsatorna elzáródása sincs kizárva. Legjobb lenne állatorvosnak megmutatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Sajnos azt kell mondjam, nem szerencsés a kóbor macskákkal való foglalatosság, ha még nem esett át toxoplasma fertőzésen. Mivel a téma nem ennyire egyszerű, írtam egy hosszabb összefoglalót, hogy az érdeklődők árnyalni tudják a képet, ha szeretnék. Az osszefoglaló itt elérhető: http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/toxoplasmosis-1