371. Sztárok meghökkentő házikedvencei
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Hazatérve döbbenten tapasztaltam: nyitva a ketrecajtó, deguk sehol! Még szerencse, hogy az erkélyajtót becsuktuk.
Majdnem mindegyik ló szereti a teát, no nem az agyoncukrozott fekete teát, amit mi szürcsölgetünk, hanem a kimondottan nekik készült gyógynövényfőzetet.
Ez a nagytestű, impozáns megjelenésű csótány igen elterjedt hobbi- és takarmányállat. Szaporítása viszonylag könnyű, ami előny, ha tápláléknak szánjuk nagytermetű rovarevő állatainknak.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Kedves Csilla! Műtétek után általában két szer használatos: ARNICA C30, NUX VOMICA C30, melyeket napi 1x kell adagolni már a műtét előtti napon elkezdve(!), egészen a műtét után kb. 3-4 napig, a homeopátiás gyógyszerbeadás szabályai szerint! Mivel ebben az esetben ivartalanításról van szó, és az egy éves kora előtt történik a kutyusnál (korai ivartalanítás!), ezért érdemes az ivartalanítás utáni hormonális változásokat kiegyensúlyozó, a későbbi esetleges mellékhatásokat kivédő kúrát is elvégezni, ami egy három hónapos homeopátiás kezelést jelent. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy - ha csak valamilyen egészségi probléma nem indokolja - én egy éves kor előtt nem javaslom az ivartalanítást.) Amennyiben további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 20 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Azt a megfogalmazást, hogy a pirosas elszíneződés a "vizeletén" volt, nem tudom értelmezni. Pedig nagyon nem mindegy, hogy mi is volt pirosas? Az egész vizelete? Vagy a vizelet tiszta és sárga volt, de volt benne egy pirosas folt (nyálka)? Szóval, ezt tisztázni kellene. Egyébként pedig én mindenképpen küldenék laborba vizeletmintát alapos vizsgálatra (beleértve pl. baktérium tenyésztést is), és ha megoldható, megvizsgáltatnám a kutya hüvelyét belülről (hüvelytükrözés), esetleg a hüvely faláról is lehetne lenyomati mintát venni mikroszkópos vizsgálatra.
Habzásgátló hatású, bevonja a felületet akadályozva a buborékok kialakulását
Kipróbálhatják a cukorterápiát. Előtte mindig fertőtlenítsék le a sebet. Kötözni nem nagyon lehet, de nem is fontos. Cukorterápiáról itt olvashat részletesen>>
Ha együtt vannak, akkor a fertőzés már megtörtént megfelelő kondícióban kell tartani, kúraszerűen érdemes használni probiotikus multivitamint Almaecet adagolása is jó hatású.