371. Sztárok meghökkentő házikedvencei
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Hazatérve döbbenten tapasztaltam: nyitva a ketrecajtó, deguk sehol! Még szerencse, hogy az erkélyajtót becsuktuk.
Majdnem mindegyik ló szereti a teát, no nem az agyoncukrozott fekete teát, amit mi szürcsölgetünk, hanem a kimondottan nekik készült gyógynövényfőzetet.
Ez a nagytestű, impozáns megjelenésű csótány igen elterjedt hobbi- és takarmányállat. Szaporítása viszonylag könnyű, ami előny, ha tápláléknak szánjuk nagytermetű rovarevő állatainknak.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A görögteknősök növényevő állatok, elsősorban fűféléket és gyümölcsöket fogyasztanak szívesen, néha azonban állati eredetű táplálékot is fogyasztanak. Mivel az élő eleség összetételét nem ismerjük és fertőzések forrásai lehetnek, inkább a teknőstápokat javaslom kiegészítésként. Fontos, hogy a táp szárazföldi teknősöknek készüljön. Az adagolást pontosan be kell tartani, a túladagolás legalább olyan veszélyes, mint a hiánybetegség. Sokféle táp van forgalomban, én a Sera (Sera Raffy I) és a Tetra (Tetra Reptolife, Tetra Reptosol) termékeket javaslom.
Az ismerőse rosszul tudja. Később is lehet fajtatiszta kölyke a kutyának azonos fajtájú kutyával pároztatva. Sőt tovább megyek. Az is előfordulhat kutyáknál, ha egy tüzelés alatt különböző fajtájú kanokkal párosodik a szuka, keverék kölykök mellett fajtatiszta kölykei is lehetnek.
Távolabb kellene rakni a könnyező pálmát, főleg ha tudja, hogy mérgező. Ha tényleg mérgező, akkor akár baja is lehet.
Ha más egyéb tünetet nem mutat a teknős és mellette élénk, érdeklődő, jó étvágyú, akkor nem hinném, hogy komolyabb baj lenne. Természetesen így vizsgálat nélkül ezt nem lehet korrektül eldönteni, tehát ha komolyan aggódik az állapotáért, vigye el egy állatorvosi vizsgálatra. A kezdeti stádiumban a betegségek sokkal eredményesebben kezelhetők.
Barátnak, játszótársnak tekinti (éppen azért, mert együtt nőttek fel) és nem tudatosul benne, hogy fájdalmas, amit csinál. Valószínűleg kicsi korában is jókat játszadoztak és ő akkor még csak kisebbeket harapdált. Ezért kis legyintéssel, orrakoppintással tudatnám vele, hogy nem örülök, ha engem rág.