371. Sztárok meghökkentő házikedvencei
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Hazatérve döbbenten tapasztaltam: nyitva a ketrecajtó, deguk sehol! Még szerencse, hogy az erkélyajtót becsuktuk.
Majdnem mindegyik ló szereti a teát, no nem az agyoncukrozott fekete teát, amit mi szürcsölgetünk, hanem a kimondottan nekik készült gyógynövényfőzetet.
Ez a nagytestű, impozáns megjelenésű csótány igen elterjedt hobbi- és takarmányállat. Szaporítása viszonylag könnyű, ami előny, ha tápláléknak szánjuk nagytermetű rovarevő állatainknak.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Szuka kutyus? Nem régen tüzelt? Lehet, hogy álvemhes? Duzzadtak a cicijei? Tejel? Ha igen, kérem mutassa meg állatorvosnak, aki kezelni is fogja.
A papagájoknak nem szoktak füvet adni, a zöldeleséget a saláta, tyúkhúr, spenót, zeller, petrezselyem képezze.
Igen, nagyobb testű madarakkal együtt tartható, de inkább egy ellenkező nemű egyeddel helyezze közös kalitkába. Költési időn kívül (odúfelhelyezés nélkül) békésen meg kell férniük egymással.
Paraziták? Bolhairtás? Ezeken túl lehet, hogy allergiás az állat. Ennek sok oka lehet (bolha, eledel, növény, bármi). Állatorvosnak meg kell mutatni és szépen kezelhetők a tünetek.
A magasabb árkategóriájú termékek általában megbízhatóbbak. Fontos, hogy molymentesített, hőkezeletlen takarmányt válasszon. Ritka a penészes eleség, de előfordulhatnak hibás csomagok. A sötét elszíneződés nem biztos, hogy a penész jele. Szobahőmérsékleten egy jól záródó, műanyag dobozban, tartóedényben minden károsodás nélkül elhelyezheti a magkeveréket.