3766. Tíz milliméteresek a világ legkisebb békái
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Ha egy kiscica alszik, az mindig mosolyt csal a gazdi arcára. Főleg, ha ennyire lehetetlen pózban, fekvésre egyáltalán nem alkalmas helyen teszi, mint ez a macsek.
A fogyasztásra szánt állatok kímélete kötelező – az élő halakat sem lehet hosszú ideig szárazon tartani, és az sem fogadható el, hogy a halat leölés nélkül, élve tegyék zacskóba és adják át a vevőnek. Mire a vásárló hazaér, a hal kínlódva megfullad.
Elő a barkácsdobozzal és készítsünk együtt klasszikus és frappáns madáretetőt! A szárnyas vendégek imádni fogják, és persze te is!
Azt senki sem vitatja, hogy időnként minden négylábúnak jelenése van az állatorvosi rendelőben. Na de milyen időközönként? Elég az oltások alkalmával, vagy célszerű gyakrabban elvinni őket?
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.
Szerintem nem lehet "túladagolni", eheti minden nap, de szerencsésebbnek tartom, ha más tápot vagy táplálékot is ad neki. Emellett még kaphat egyéb "bélsárlágyító" gyógyszereket, táplálékkiegészítőket (pl. Laevolac-Lactulose syrup) is.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Gazdi! Gyakori kérdés, ezért írtunk róla cikket, ajánlom figyelmébe:Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? >>