3766. Tíz milliméteresek a világ legkisebb békái
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Ha egy kiscica alszik, az mindig mosolyt csal a gazdi arcára. Főleg, ha ennyire lehetetlen pózban, fekvésre egyáltalán nem alkalmas helyen teszi, mint ez a macsek.
A fogyasztásra szánt állatok kímélete kötelező – az élő halakat sem lehet hosszú ideig szárazon tartani, és az sem fogadható el, hogy a halat leölés nélkül, élve tegyék zacskóba és adják át a vevőnek. Mire a vásárló hazaér, a hal kínlódva megfullad.
Elő a barkácsdobozzal és készítsünk együtt klasszikus és frappáns madáretetőt! A szárnyas vendégek imádni fogják, és persze te is!
Azt senki sem vitatja, hogy időnként minden négylábúnak jelenése van az állatorvosi rendelőben. Na de milyen időközönként? Elég az oltások alkalmával, vagy célszerű gyakrabban elvinni őket?
A babéziózis kacifántos és elég alattomos betegség. AZ, hogy az Imizol kezelésre látványosan jobban lett, indirekt módon is bizonyítja, hogy jó volt a feltételezett diagnózis. A kérdés az, hogy közben készültek-e laborvizsgálatok, vannak-e vér eredmények? Ez ugyanis nagyon fontos, mert igazából ezzel lehet a betegség lezajlását nyomon követni, illetve azt figyelni, hogy milyen mértékű volt a vörösvérsejt pusztulás, és milyen a regenerációja. Fontos tudni azt is, nem alakult-e ki heveny veseelégtelneség, ami sajnos gyakori szövődménye a betegségnek. Beszéljék ezt meg feltétlenül a kezelőorvosával!
Kedves László! A biokémiai vizsgálatok jó része elvégezhető humán laborban is (vércukor stb.), de az autoimmun betegség diagnosztikája abszolute fajspecifikus, próbálkozni sem érdemes vele. A vérkép meghatározásban szintén nagyon jelentős eltérések vannak. Összeségében nem ajánlom, mint ahogy mi sem végzünk humán vérvizsgálatokat. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ellenőrizni kell a hasnyálmirígy működését (vérvizsgálattal), valamint a cica pajzsmirgyhormonszintjét, mert ezek is gyakori okok. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A sebre Betadint kellene ecsetelni, de érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak pontos diagnózishoz. Lehet, hogy egy tályog, amit idegen test behatolása, például drót szúrása okozott, de nem zárható ki egy korábbi fertőzés tünete sem.
Sok a kérdés, de kevés a konkrétum. Az, hogy egy állatorvosnak ez volt a véleménye, még nem jelent semmit. Lehetséges az a diagnózis is, amit a kolléga felállított, de lehet, hogy tévedett. Az autoimmun betegségek (amelyek nem fertőzőek, hanem speciális allergiás problémák) egyre gyakoribbak, de ezt megfelelő vizsgálatokkal (tesztekkel) igazolni lehet, vagy ki lehet zárni. Nem elég csak kimondani, be is kell bizonyítani. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost is, és alaposan vizsgáltassák ki a kutyájukat.