3766. Tíz milliméteresek a világ legkisebb békái
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Ha egy kiscica alszik, az mindig mosolyt csal a gazdi arcára. Főleg, ha ennyire lehetetlen pózban, fekvésre egyáltalán nem alkalmas helyen teszi, mint ez a macsek.
A fogyasztásra szánt állatok kímélete kötelező – az élő halakat sem lehet hosszú ideig szárazon tartani, és az sem fogadható el, hogy a halat leölés nélkül, élve tegyék zacskóba és adják át a vevőnek. Mire a vásárló hazaér, a hal kínlódva megfullad.
Elő a barkácsdobozzal és készítsünk együtt klasszikus és frappáns madáretetőt! A szárnyas vendégek imádni fogják, és persze te is!
Azt senki sem vitatja, hogy időnként minden négylábúnak jelenése van az állatorvosi rendelőben. Na de milyen időközönként? Elég az oltások alkalmával, vagy célszerű gyakrabban elvinni őket?
A kutyád, amikor rászólsz, nem megsértődik, hanem beletörődik, hogy te vagy a falkavezér! Ez így helyes. Amit változtathatsz: A "duzzogás" után ne ő jöjjön oda hozzád, hanem egy kis idő elteltével te hívd oda magadhoz és ha odajön, örülj neki és dicsérd meg! Javasoljuk, hogy olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat, rengeteg hasznos tanács van benne!
Az "ügyes-bajos" dolgok körüli problémák viselkedészavarra (és nem annyira betegségre) utalnak, a kezelésük ennek megfelelően eléggé nehézkes. Az állatpatikában és állatorvosnál kapható feromon-párologtatót kellene kipróbálni. Ami a többi kiscicát illeti, ha Ön eteti őket, biztosan maradni fognak. Ha nem, sorsukra hagyva szerencséjük és talpraesettségüktől függ, hogy mi lesz a jövőjük. Ezért, ha teheti, próbálja őket más gazdinál elhelyezni. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Én a szőrtüsző atkásságra gyanakodnék jobban. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kiskutyát! Egy bőrkaparék vizsgálattal hamar megvan a diagnózis,akár gombáról,akár atkáról van szó. Mindkettő csúnya következményekkel járhat,ha elterjed a kutyán,ráadásul a gombát az ember is elkaphatja állataitól.
Nem zárható ki, hogy az állat daganatos betegségben szenved. A köhécselés lehet akár áttét következménye, akár a daganat miatti legyengülés kapcsán kialakult légzőszervi folyamat is. Attól tartok, nem túl jók a kilátások. Sajnos a 2 év körüli életkor aranyhörcsögök esetében magasnak számít. Csak kivételesen élnek ennél hosszabb ideig.
Kutyáknak nincs fogszuvasodása. Amit észlel, az minden bizonnyal fogkövesség, ez viszont nagyon gyakori probléma a kutyáknál. A fogkövek alatt rengeteg baktérium él, és ezek termelik a bűzős szagot okozó anyagokat. A fogköveket időnként le jell szedetni állatorvossal, majd el kell kezdeni néhány olyan megelőző kezelést, ami lassítja az újbóli képződésüket.