3766. Tíz milliméteresek a világ legkisebb békái
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Tíz milliméternél is kisebb a világ két legparányibb békafaja, amelyeket Pápua Új-Guineában fedeztek fel a Hawaii Bishop Múzeum zoológusai.
Ha egy kiscica alszik, az mindig mosolyt csal a gazdi arcára. Főleg, ha ennyire lehetetlen pózban, fekvésre egyáltalán nem alkalmas helyen teszi, mint ez a macsek.
A fogyasztásra szánt állatok kímélete kötelező – az élő halakat sem lehet hosszú ideig szárazon tartani, és az sem fogadható el, hogy a halat leölés nélkül, élve tegyék zacskóba és adják át a vevőnek. Mire a vásárló hazaér, a hal kínlódva megfullad.
Elő a barkácsdobozzal és készítsünk együtt klasszikus és frappáns madáretetőt! A szárnyas vendégek imádni fogják, és persze te is!
Azt senki sem vitatja, hogy időnként minden négylábúnak jelenése van az állatorvosi rendelőben. Na de milyen időközönként? Elég az oltások alkalmával, vagy célszerű gyakrabban elvinni őket?
Szerintem egy aranyhörcsögre "ráillenek" a kritériumok. De ne temessük még az egérkéket sem!
Alapos állatorvosi vizsgálatot javasolhatok. Lehet, hogy táplálékváltásra is szükség lesz.
Először is visszakérdeznék: megvan mindkét heregolyója a kutyusnak, tapinthatóan a herezacskóban? Ugyanis a miniatűr fajtáknál igen gyakori a rejtettheréjűség, mely gyakran vezet aggresszivitáshoz. Ilyenkor különösen sokat segít az ivartalanítás, de lehetséges, hogy egyébként is nyugodtabbá válik. A másik fontos dolog a kutya nevelése, tudatosítani benne, hogy ki az úr a háznál!
A fogkövesedés hasonló tünetekkel jár, mint a leírtak, ezért gyanítom, hogy ez a baja a kutyusnak. Javasolom az ultrahangos fogkőleszedést, és utána valamilyen fogkövesedést megelőző készítményt (pl. Orozyme paszta, Doggy frize tbl.) és főleg száraz tápot, lehetőleg Eukanubát, mert ebben van fogkőmegelőző adalék anyag. Ha súlyos az eset, akkor javasolt a fogkőleszedés után a Stomorgyl tbl. adása, hogy a szájhigiénét javítsuk.
Állatorvos csak akkor javasol(!) túlaltatást, ha az állat szenved és nincs remény a gyógyulásra! A leírt tünetek és az állat kora miatt tényleg elképzelhető, hogy az "öregség" a fő ok. Mégis azt javasolnám, mutassa meg állatorvosnak személyesen!