3771. Találd meg a szilveszterkor elkóborolt kedvenced!
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Nem támogatják Miskolcon az ebadó bevezetését. Félnek, hogy több kutya kerülne utcára.
Az Antarktiszhoz közel bizarr ökoszisztémát találtak a kutatók a tenger mélyén: a talajt jeti rákok tömege borította, ezen kívül feltehetően egy új polipfajt is sikerült lefényképezni egy távirányítású tengeralattjáróval.
Amikor a hőmérséklet tartósan fagypont alá süllyed, még a szabadban tartott állatainknak is fedett helyre van szükségük, ahol a metsző hideg ellen védelmet találnak.
A kutyák amellett, hogy gyakran megtanulják bizonyos szavak jelentését, felismerik gazdáik kommunikációs szándékát is - mutatták ki új, műszeres vizsgálattal a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetének és az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem (ELTE) Etológia Tanszékének kutatói, akiknek tanulmánya csütörtökön jelent meg a Current Biology című szakfolyóiratban.
Sajnos vizsgálat nélkül nem állapítható meg, mi lehet a baja a macskának. Alapos klinikai vizsgálaton kívül én még egy vér labor vizsgálatot is csináltatnék. A szőr fénytelensége és fogyás rengeteg betegség egyik tünete lehet.
Kedves gazdi! Az alábbi cikkben ezzel a problémával fogllakozunk: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-szorlabda-emesztes/1685/ Nem ártana azért egy állatorvosnak megmutatni, hogy biztos legyen benne, hogy csak a szőrlabda kiköpése a gond.. amelyen egyébként a fenti cikkben leírtak mindig segíteni szoktak.
Kedves Gazdi! A tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Kedves Gazdi! Meg kellene nézetni egy állatorvossal, lehet hogy idegen test tokosodott be vagy gyulladás, látatlanban ennél többet nem lehet mondani. A krém biztosan nem fogja meggyógyítani..
Egyáltalán nem biztos a kenel köhögés, idősebb kutyáknáll, tacskóknál meg még gyakrabban okozhatja a köhögés t a szív is. Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...