3771. Találd meg a szilveszterkor elkóborolt kedvenced!
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Nem támogatják Miskolcon az ebadó bevezetését. Félnek, hogy több kutya kerülne utcára.
Az Antarktiszhoz közel bizarr ökoszisztémát találtak a kutatók a tenger mélyén: a talajt jeti rákok tömege borította, ezen kívül feltehetően egy új polipfajt is sikerült lefényképezni egy távirányítású tengeralattjáróval.
Amikor a hőmérséklet tartósan fagypont alá süllyed, még a szabadban tartott állatainknak is fedett helyre van szükségük, ahol a metsző hideg ellen védelmet találnak.
A kutyák amellett, hogy gyakran megtanulják bizonyos szavak jelentését, felismerik gazdáik kommunikációs szándékát is - mutatták ki új, műszeres vizsgálattal a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetének és az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem (ELTE) Etológia Tanszékének kutatói, akiknek tanulmánya csütörtökön jelent meg a Current Biology című szakfolyóiratban.
Kedves Tímea! Sajnos nem látszik jól, így többféle dolog is lehet: Lyukak a fejen Ez a betegség főleg az édesvizekben élő Cichlidae-ket, bölcsőszájú halakat és labirinthalakat, pl. a diszkoszhalakat, a gurámikat. és a tengeri halakat támadja meg. Nagyon nehéz gyógyítani. • A tünetek: A betegség kezdetén a halak enyhén apátiásak. Keveset esznek, kimerültek, s az akvárium valamelyik zugába bújnak. Egy könynyű fehér fátyol is mutatkozhat már a fejükön. Amikor aztán a betegség kifejlődik, kis lyukak keletkeznek a fejükön, melyek idővel egyre nőnek és elég nagy véres sebek keletkeznek belőlük. • Az okok: A fertőzést a Hexamiták rendjébe tartozó egysejtű parazita okozza, mely általában kisebb bélsérülésekért felelős, de különleges környezetbe kerülve félelmetessé válik és lyukakat fúr a halak fejébe. • Kezelés: Sajnos ritkán eredményes. Az akvarisztikai szaküzletekben mindig ajánlanak új gyógyszereket, de általában máig is a dimetridazolt és a metronidazolt szokták használni. Ezeket állatorvosnak kell felírnia. A kezelés sokáig tart és elég bizonytalan a kimenetele. Ha mégis van gyógyulás, gyakori a visszaesés. Haltuberkulózis (halgümőkor) A betegséget baktérium okozza. A halak belső szervein zsíros csomók keletkeznek. Rendszerint más kóros jelenségek is kísérik, pl. uszonyelhalás. • A tünetek: A csomókat csak boncolás közben lehet megtalálni, de vannak gyanús külső jelek, melyekből következtetni lehet a betegségre. A halak apatikusak, gyakran lesoványodnak és kis sebek (fekélyek) keletkeznek a bőrükön. Étvágytalanok és a színeik kifakulnak. • Az okok: Ezt a betegséget a Mycobacterium és a Nocardia nemzetségből származó baktériumok okozzák. Nagyon sok hal „egészséges hordozója" a haltuberkulózisnak. Ha ezek rossz körülmények közé kerülnek, a betegség kifejlődik. Egyébként úgy terjed, hogy a halak lenyelik a baktériumokat, pl. amikor elfogyasztják egy elkapott egyed tetemét. • Kezelés: A tuberkulózisban szenvedő halakat az akváriumtulajdonosok nem tudják megfelelően kezelni. De egyet meg kell tenniük: azonnal el kell különíteni a gyanús tüneteket mutató egyedeket, és el kell távolítani a tetemeket is, nehogy a többi hal felfalja őket és megfertőződjenek. Egy szakállatorvos, aki a halak betegségeire specializálódott, esetleg megpróbálkozhat valamilyen antibiotikum és szulfamid alapú gyógyszerrel. Read more: http://diszhal.info/cikkek/halbetegsegek.php#ixzz2iScPgVUx
Kedves Gazdi! A malacka talpának pirosságát, sebesedését valami tartós irritáció szokta okozni. A malacka nem fekszik-e sokat egy helyben? Esetleg ott szeret aludni, ahol pisil? Elég puha a forgács alatta, nincs-e valami olyan felület a ketrecben, amin feldörzsölheti? Ugye nincs macskaalom a ketrecben? A sebkezelés mellett végig kellene gondolni, mi okozza az irritációt, ha az ok nem szűnik meg egyre csúnyább lesz a seb kezelés mellett is. A talpgyulladásra leghatásosabb kenőcs a vény nélkül kapható Gentamicin krém. Érdemes előtte beáztatni a sebes lábacskát 5-10 percre, amíg hagyja, kézmeleg kamillateába, vagy körömvirág-teába, vagy akár diólevél teába, ami gyulladáscsökkentő és összehúzó hatású. Utána vékony rétegben bekenni Gentamicinnel, és kb 15 percre ölbe venni a malackát, hogy a krémet ne tudja ledörgölni és fel tudjon szívódni a hatóanyag. Ha a láb nemcsak piros, hanem fel is dagadt, javaslom mindenképp állatorvos felkeresését, mert lehet, hogy antibiotikumra és kötözésre is szükség van. Illetve ha a talpacskák nem javulnak 7-10 nap alatt, elvinném állatorvoshoz, mert lehet, hogy más betegség miatt gyengült le az immunrendszer, és másodlagos tünet a talpak gyulladása. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Bark! Az esetleg megfordult a fejében, hogy állatorvoshoz vigye? A köhögés akár szívbetegség jele is lehet, de szerencsés esetben csak kennel köhögés vay megfázás. Ezt viszont csak állatorvos derítheti ki, ne nézze tétlenül, ahogy szenved a kutyája...
Kedves Gazdi! írtunk már erről korábban, itt olvashatja: http://www.haziallat.hu/kisemlos/viselkedes/miert-harap-a-horcsog/2030/
Sajnálatos eset! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, hogy pontosan hogyan halt meg... Sajnos előfordulnak ilyen esetek, előfordulhat, hogy mérgezés. Együttérzéssel. Háziállat.hu