3771. Találd meg a szilveszterkor elkóborolt kedvenced!
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Nem támogatják Miskolcon az ebadó bevezetését. Félnek, hogy több kutya kerülne utcára.
Az Antarktiszhoz közel bizarr ökoszisztémát találtak a kutatók a tenger mélyén: a talajt jeti rákok tömege borította, ezen kívül feltehetően egy új polipfajt is sikerült lefényképezni egy távirányítású tengeralattjáróval.
Amikor a hőmérséklet tartósan fagypont alá süllyed, még a szabadban tartott állatainknak is fedett helyre van szükségük, ahol a metsző hideg ellen védelmet találnak.
A kutyák amellett, hogy gyakran megtanulják bizonyos szavak jelentését, felismerik gazdáik kommunikációs szándékát is - mutatták ki új, műszeres vizsgálattal a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetének és az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem (ELTE) Etológia Tanszékének kutatói, akiknek tanulmánya csütörtökön jelent meg a Current Biology című szakfolyóiratban.
Ez valószínűleg hályog lesz- orvosi segítséggel eltávolítható.:)
Kedves Cirmi gazdik! A vázolt probléma annyira összetett és olyan bonyolult, hogy azt ennyi információ alapján és vizsgálat nélkül felelőtlenség lenne megválaszolni. Azt javaslom, hogy keressenek meg egy homeopata állatorvost, aki a részletes kórelőzmény birtokában és a szükséges vizsgálatok elvégzése után megfelelő tanácsokat tud adni és gyógykezelésben részesíteni a cicát. A homeopata állatorvosok listáját itt találják: http://www.homeopata.hu/?q=oldal/homeopatia-mindenkinek/homeopatias-orvosok/allatorvosok Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.
A vetéltetés injekcióval történik, utána újra vemhesülhet a kutya, tehát nem ivartalanítjuk. Én az ivartalanítási műtétet javaslom, mert a későbbiekben sem lesz gond nem kívánt vemhességgel és gyakori betegségekkel, mint emlődaganat, gennyes méhgyulladás, stb. A műtét ára rendelőnként változó, de nagyságrendileg 30-40 ezer Ft között szokott alakulni. Az injekiós vetéltetés sikere nem 100%-osan garantálható, és elég drága, mert több injekcióra és több ultrahangos vizsgálatra is szükség van. Majdnem eléri a műtét árát. A műtét a leggyorsabb, legkevésbé időigényes és tökéletes megoldás. A műtét során eltávolítják a petefészkeket és a vemhes méhet is.
Mindenképpen mutassa meg egy másik állatorvosnak is. Lehet egy felfekvésből (állandó irritációból) kialakult jóindulatú szövetszaporulat, de nem kizárható a daganatos háttér sem. Valószínűleg műtétre szorul...
Bizonyára történt valami ami elkerülte a figyelmüket, vagy nem voltak jelen a történésnél. Csak egy helyszíni megfigyeléssel, teszteléssel lehet az okot kideríteni, majd megoldási javaslatokat tenni.