3771. Találd meg a szilveszterkor elkóborolt kedvenced!
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Mit tehetünk azért, hogy kedvencünk ne meneküljön el otthonunkból a szilveszteri petárdázások miatt? Mik a legfontosabb óvintézkedések? És hol illetve hogyan keressük, ha mégis megszökött?
Nem támogatják Miskolcon az ebadó bevezetését. Félnek, hogy több kutya kerülne utcára.
Az Antarktiszhoz közel bizarr ökoszisztémát találtak a kutatók a tenger mélyén: a talajt jeti rákok tömege borította, ezen kívül feltehetően egy új polipfajt is sikerült lefényképezni egy távirányítású tengeralattjáróval.
Amikor a hőmérséklet tartósan fagypont alá süllyed, még a szabadban tartott állatainknak is fedett helyre van szükségük, ahol a metsző hideg ellen védelmet találnak.
A kutyák amellett, hogy gyakran megtanulják bizonyos szavak jelentését, felismerik gazdáik kommunikációs szándékát is - mutatták ki új, műszeres vizsgálattal a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetének és az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem (ELTE) Etológia Tanszékének kutatói, akiknek tanulmánya csütörtökön jelent meg a Current Biology című szakfolyóiratban.
Kedves Péter! Sok minden szóba jöhet, de a megfelelő terápia kiválasztásához legalább egy vérvétel szükséges lenne, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy állatorvost!
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy a kutyus teljesen egészséges, csak nála a megszokottnál hosszabb ideig tart a tüzelés. De az is lehet, hogy valamely hormonális egyensúlyvesztés áll fenn (pl. petefészek ciszta miatt), és ez okozza az elhúzódó tüzelést, esetleg a rendellenes váladékot. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a kutyust (hasi UH-vizsg., vérvizsgálat), és ha kiderült a kiváltó ok, akkor lehet elkezdeni a kezelést, - akár hagyományos, akár homeopátiás szerekkel. E nélkül sajnos csak találgatni lehet. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Fertőzés és/vagy sérülés okozhatta, de a pontos diagnózishoz és a kezeléshez feltétlen szükséges az állatorvosi vizsgálat, úgyhogy mindenképpen forduljon kollégához!
Legvalószínűbb, hogy a madarat valamiféle sokk érhette, ami hirtelen jelentős változást okozott a viselkedésében. A leírtak alapján valóban hímnek tűnik, az ivarérettség még messze van, de már kevésbé gyerek, mint másfél hónaposan, a jellemét ez is befolyásolja. A szaladgáló gyerekek idegesíthetik, leginkább itt keresendő a probléma megoldása. A mérgezés külső tünetei levertség, feketére változott színű széklet, nem vadabb viselkedés. A kalitba helyezett tükör a fajtársat hivatott pótolni, ez nem segítené a további szelídítést, ha az emberhez szoktatás a cél.
Semmiképpen nem jó, ha nyalogatja. A seb be van gyulladva és valószínűleg be is fertőződött a nyalás következtében. Vigyék vissza állatorvosukhoz, mert akár antibiotikumra is szükség lehet.