3786. A réti sasok vannak a legtöbben
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Hetente átlagosan háromszor kapnak hajba családtagok kutyájuk miatt Nagy-Britanniában - legalábbis ezt mutatja egy brit ölebbiztosító felmérése.
A kibővített és átdolgozott elméleti tananyagokkal, a gyakorlati foglalkozások rugalmas helyszín- és időpontok választásának lehetőségeivel indulnak a 4TAPPANCS képzési és oktatási programjai.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Kedves Gazdi! A leírása alapján nagyon nehéz eldönteni, hogy a kutyusán látható tünetek hátterében milyen ok állhat. Önmagában a remegés és a nyüszögés fájdalomtünet is lehet kutyán. A két alkalommal rohamszerűen, spontán induló jelenségek jelezhetnek valóban epilepsziás rohamot, úgynevezett emocionális roham formájában. Mindenképpen azt javasolnám, hogy vizsgáltassa ki a kutyusát az állatorvosánál. Egy vér- és belgyógyászati vizsgálattal kéne indítani, hátha sikerül megtalálni a fájdalom okát. Ha a levelében leírt tüneteken kívül egyéb szokatlan jelenségeket is tapasztal, esetleg negatív vizsgálati eredmények mellett, egyéb információk érdekében keressen fel az epilepszia diagnózisának megerősítése vagy diagnózisa érdekében. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Több kutya együttes tartásáról szóló írásom letöltheti a honlapomról: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf 1 vagy 2 kutya ivartalanításával további nagy lépéseket tehetnek az esetleges konkurencia és dominanciaharcok elkerülése vagy enyhítése érdekében.
Kedves Gazdi! Reméljük nem, de 24 óráig figyelni szükséges! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Óvatosan le kell fűrészelni a zavaró részt. Ha nem biztos a dolgában, akkor azért érdemes állatorvossal végeztetni a beavatkozást!
Nem tudom milyen kezelésekkel próbálkoztak eddig. Esetleg miliáris dermatitise lehet a leírtak alapján, de érdemes lenne bőrkaparék vizsgálatot kérni, ha még nem volt, mielőtt kezelést kapna erre a bőrbetegségre.