3786. A réti sasok vannak a legtöbben
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Hetente átlagosan háromszor kapnak hajba családtagok kutyájuk miatt Nagy-Britanniában - legalábbis ezt mutatja egy brit ölebbiztosító felmérése.
A kibővített és átdolgozott elméleti tananyagokkal, a gyakorlati foglalkozások rugalmas helyszín- és időpontok választásának lehetőségeivel indulnak a 4TAPPANCS képzési és oktatási programjai.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Kedves gazdi! A leírása alapján elképzelhető, hogy epilepsziás rohama volt a cicának. A macska kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
A kép alapján úgy tűnik, ez egy papilloma, ami egy jóindulatú virus okozta szemölcsös elváltozás. Ez általában fiatal állatoknál (embereknél is hasonló a helyzet) fordul elő. Az esetek 90%-ban magától elmúlik (leesnek), azonban néhányszor műtéti beavatkozást igényel. Ez gyakorlatilag egy altatásban végzett szemölcskiégetés. Ha ennek ellenére kiújul, akkor az eltávolított papillomából vakcinát szoktunk készíteni, ami végleg megoldja a problémát. Olvass tovább! Váladékozika kutya szeme - milyen betegséget jelez?
Kedves Gazdi! Kora tavaszi gyógyhatású, vitamiban gazdak korai zöldeket kaphatnak a tengerimalacok, ha bio. De nem szabad ezeket túlérékelni. A korai zöldek pl. tyúkhúr, kora tavaszi fű könnyen puffaszthatják őket, ezért kis mennyiségben lehet. A kora tavaszi vitamindús, gyúgyhatású zöldekkel vigyázni kell, mert kis testű tengerimacnak bizonyos anyagok túl sok lehetnek, ami embernek egészséges. A madársaláta és endívia saláta nem rokonok. A madársaláta madársaláta (Valeriana locusta) macskagyökérféle. Az endíviasaláta (Cichorium endivia) őszirózsaféle. Az endíviasalátának magas a foszfortartalma, ezért tengerimalacok csak kis mennyiséget kaphatnak belőle, néhány szálat. A madársalátának van C-vitamintartalma, ezért ez talán jobb, de magas a magnéziumtartalma, ezért ebből sem kaphat sokat egy evésre. Azt javasolnám, hogy ha saját fogyasztásra vásárol a gazdi, kaphat néhány levélkét a tengerimalac változatosság miatt, de nem adnék napi rendszerességel télen sem. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz és ha emlődaganat, akkor a műtétet is javasolnám, hiszen az eddigi előélete tükrében elképzelhető, hogytökéletesen egészséges lenne..
Azonnal vigye állatorvoshoz! Ha még nem késő...