3786. A réti sasok vannak a legtöbben
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Hetente átlagosan háromszor kapnak hajba családtagok kutyájuk miatt Nagy-Britanniában - legalábbis ezt mutatja egy brit ölebbiztosító felmérése.
A kibővített és átdolgozott elméleti tananyagokkal, a gyakorlati foglalkozások rugalmas helyszín- és időpontok választásának lehetőségeivel indulnak a 4TAPPANCS képzési és oktatási programjai.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Kedves Gazdi! Sajnos az idült veseelégtelenség nem gyógyítható, csak legfeljebb szinten tartható egy ideig. A legjobb megoldás rá a vesekímélő diétás gyári táp etetése, ha még a cica hajlandó enni. Ha már nem, akkor sajnos már csak idő kérdése, hogy mikor ér véget az élete. A macska nem mutatja látványosan a fájdalmat, inkább rezignált, kedvetlen, apátiás a tartósan fájdalmat érző állat. Kérem figyelje és ha nagyon szenvedne, azaz nagyon apátiás és gyenge és sovány lenne, ne hagyja tovább kínlódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A vadászösztön a - zsákmányszerzés, - táplálkozás útján szolgálja a fajfentartást. A szexuális hormonháztartás az - ivarzás, - vemhesség, - szülés útján szolgálja a fajfentartást. A kettőnek nem sok közvetlen köze van egymáshoz, illetve az állat viselkedéséhez.
Kedves Kérdező! Gyulladásos folyamat állhat a háttérben, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr.Puskás Gábor
A jelenség mögött a fiatalabb macska túlzott anyai ösztöne áll. Az ebből eredő viselkedési tünetek kondícionálódtak, megmaradtak és most már akkor is csinálja amikor gyakorlatilag nincs is kölyök, akiket védelmezni kellene. Nagy valószínűséggel már soha nem fognak összebújva barátkozni, de valamennyire harmónikussá szabályozható az együtt élésük. Amiket érdemes kipróbálni: - 3 külön helyen alomtálca - az idősebbnek a lakáson belül megoldani, hogy visszahúzódhasson, elbújhasson a másik elől - a fiatalabbat amikor agreszív előjeleket mutat, vízzel lespriccolni
Macerás vagy sem, ennek a problémának a tisztázásához és megoldásához bizony állatorvos kell. Külföldön is. Azt javaslom, hogy a kutyája érdekében ne házilag próbálkozzon, hanem vigye el szakemberhez!