3786. A réti sasok vannak a legtöbben
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Hetente átlagosan háromszor kapnak hajba családtagok kutyájuk miatt Nagy-Britanniában - legalábbis ezt mutatja egy brit ölebbiztosító felmérése.
A kibővített és átdolgozott elméleti tananyagokkal, a gyakorlati foglalkozások rugalmas helyszín- és időpontok választásának lehetőségeivel indulnak a 4TAPPANCS képzési és oktatási programjai.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Mind a három kismalacot meg kellene mutatni állatorvosnak, nem csak a szemprobláma miatt, hanem ez a viselkedés adódhat vitamin- vagy nyomelemhiányból, esetleg nem jutnak elég táplálékhoz. Mindenesetre ez nem normális, meg kell találni az okát, és kezelni kell!
A törött lábat minden esetben rögzíteni szoktuk egy merev kötéssel, hogy a törött csontvégek jól forrjanak össze. A kötést legalább 4 hétig viselnie kell a kis állatnak, amit idönként orvosi felügyelet melett le kell cserélni. Az esetleges fertőzések ellen antibiotikum adása javasolt, amit bélflóra-regenerálóval kell kiegészíteni, és természetesen nagyon fontos a vitaminok nagyobb dózisban történő adása is. A törött lábat, vagy akár a kötést a társak piszkálhatják, ezért javasolt a beteg állatot külön tartani.
A fog kieshetett teljes gyökérrel, ilyenkor már nem nő ki a fog újból, esetleg bent maradhatott egy gyökérdarab, akkor regenerálódhat a fog. Ha a törpehörcsög nem szeretne enni, az sosem jelent jót. Elképzelhető, hogy a foghiány akadályozza meg őt az evésben. Meg kell próbálni összeaprítani az eddig is kapott eleségét, és így adni neki. Ha ennek ellenére sem szeretne enni, el kell vinni állatorvoshoz.
Az álvemhesség megjelenése és tünetei nem ritkák a nyusziknál. Ha nem jelentkezik túl gyakran, illetve a kísérő tünetek enyhék, akkor nem lesz ebből egészségügyi problémája az állatnak. Amennyiben gyakrabban fordul elő, és hosszan tartó a folyamat, illetve egészségügyi romlást jelent a nyuszinál, érdemes elvégeztetni a műtétet. Az operáció nem változtatja meg a kis állat viselkedését.
A szem és a bőr tünetek összefügghetnek, de nem valószínű, hogy a szemcsepp az oka. A leírtak alapján nagyobb baj lehet a malaccal, ami mindenképp kezelést igényel. Depresszió nem jellemző rájuk.