376. Madárbarát karácsony az Állatkertben
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
Tudtad, hogy a legnagyobb vadon élő macskaféle… és még tucatnyi hasonló fantasztikus tényeket tudhatsz meg a szexis, kemény, ügyes és gyors vadmacskákról. Feltéve, hogy érdekelnek a macskás különlegességek.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
A pettyes csótány maga alá gyűrte a tücsköt: olcsóbban, gyorsabban és nem utolsósorban csendesebben állíthatjuk elő, mint zenélő barátunkat! Ki tesz egy próbát?
A több ezer éves hagyományra visszatekintő kínai asztrológia a születési éved szerint mondja meg, melyik állat tulajdonságai jellemeznek téged!
A petefészek felelős az ösztrogén termelésért, hiszen az ösztrogén magyar neve: tüszőhormon, tehát a petefészek tüszői termelik. Így értelemszerűen a petefészek-eltávolítás elegendő, nem fog többé bagzani a cicus.
Az, hogy később kelt ki, még normálisnak tekinthető. Ennek a pár napnak megfelelő "lemaradás" is normális jelenség. Ha ennél nagyobb mértékű a lemaradás (a tollak, testméret, stb. fejlődésében), akkor lehet, hogy valamiféle veleszületett betegség okozza a problémát. Ez kelésgyenge madaraknál (később kel, mert gyenge és ezért nem tudja feltörni a tojáshéjat, éppen ezért nem is szoktak segíteni rajtuk) gyakori és ez fordítva is igaz! Meg lehet próbálni több táplálékhoz juttatni, vagyis mesterségesen táplálni (például lágyeleséggel), eleségébe vitaminokat keverni, és így talán utoléri testvéreit a fejlődésben. A hím csipkedése normális jelenség (feltéve, ha nem véresre csipkedi a kicsiket). A frissen fejlődő tollakról szedegeti a száraz "tokanyagot".
Igen, meg lehet fürdetni, de csak zuhanyozva, tehát a hüvelyébe víz ne kerüljön.
A leírtak alapján elég rossz állapotban lehet szegény. Elképzelhető, hogy tojását nem tudja lerakni (tojásretenció), de bármi más betegség is okozhatja a letargiáját. Szerintem mindenképpen állatorvosi vizsgálatra és segítségre lenne szükség (visszamaradt tojás eltávolítása, kalciumhiány kezelése, stb.).
Pontos diagnózist csak az elhullott nyulak kórboncolása alapján lehetne adni.