376. Madárbarát karácsony az Állatkertben
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
Tudtad, hogy a legnagyobb vadon élő macskaféle… és még tucatnyi hasonló fantasztikus tényeket tudhatsz meg a szexis, kemény, ügyes és gyors vadmacskákról. Feltéve, hogy érdekelnek a macskás különlegességek.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
A pettyes csótány maga alá gyűrte a tücsköt: olcsóbban, gyorsabban és nem utolsósorban csendesebben állíthatjuk elő, mint zenélő barátunkat! Ki tesz egy próbát?
A több ezer éves hagyományra visszatekintő kínai asztrológia a születési éved szerint mondja meg, melyik állat tulajdonságai jellemeznek téged!
Kedves Gazdi! Fontos, hogy a lehető leghamarabb menjenek vele vissza az állatorvosukhoz, aki valóban tud segítséget adni.Sokszor a rejtett sérülések veszélyesek tudnak lenni: pl. agyrázkódás, tüdőzúzódás, húgyhólyag, máj, lép repedése, belső vérzés... A balesetet követően ezek kívánnak azonnali ellátást és megfigyelést, hiszen a törött csont napokkal később is gyógyítható.
Kedves Dia, Macskánál gyakoriak a fogak és az íny megbetegedései, főleg az idősebbeknél. Sokszor a tulajdonosok nem is sejtik, hogy a macska fogai betegek, az csak az állatorvosi vizsgálat során derül ki. Máskor a rossz szájszag, a táplálékfelvétel zavara vagy a viselkedés megváltozása (a száj "mancsolása") jelzi a betegséget. A harmadik szemhéj előesése betegségek kísérő tünete is lehet, macskától függ, hogy melyiké, és kiválthatja a stressz is.
A külső hallójárat gyulladás gyógykezelése gyakran hosszadalmas. Mikrobiológiai vizsgálatot kellene végeztetni a fülváladékból és célzottan kezelni. Lehet, hogy olyan kórokozó van a hallójáratokban, amely nem érzékeny az alkalmazott készítményre.
Átlagosan 2 év szokott lenni a patkányok élettartama. Sajnos náluk is egyre gyakoribbak a daganatos megbetegedések, melynek orvoslása a műtéti eltávolítás. Ilyen korban nyilván az altatás kockázatával is számolni kell. A daganat jó vagy rossz indulatúságát szövettani vizsgálattal lehet eldönteni. Ha nem kívánják már műtétnek alávetni a kis patkányt, akkor én mindig azt szoktam mondani, hogy ameddig az étvágya, kedélye rendben van, a napi rutinjának megfelelően viselkedik, akkor nem kell még az elaltatásra gondolni. Ha viszont azt tapasztalják, hogy az állat étvágytalan, gubbaszt, nem érdeklődik a környezete iránt akkor talán ideje elgondolkodni arról, hogy el kellene engedni őt és állatorvosukhoz fordulni, hogy átsegítse őt a végleges álomba. El kellene vinni a patkányt állatorvohoz, ne nézzék, hogy szenved :(
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok