376. Madárbarát karácsony az Állatkertben
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
Tudtad, hogy a legnagyobb vadon élő macskaféle… és még tucatnyi hasonló fantasztikus tényeket tudhatsz meg a szexis, kemény, ügyes és gyors vadmacskákról. Feltéve, hogy érdekelnek a macskás különlegességek.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
A pettyes csótány maga alá gyűrte a tücsköt: olcsóbban, gyorsabban és nem utolsósorban csendesebben állíthatjuk elő, mint zenélő barátunkat! Ki tesz egy próbát?
A több ezer éves hagyományra visszatekintő kínai asztrológia a születési éved szerint mondja meg, melyik állat tulajdonságai jellemeznek téged!
Szia! Sajnos ők rágcsálók, nem igazán tartoznak a nyulak közé. Én azt javasolnám, hogy állatvédőktől kellene megkérdezni, mi a helyes tartás ebben a korban. Illetve hogy jó e ez a porkeverék arány nekik. Az biztos, hogy melegen kell tartani őket, amit leírtál az jó, ha lehet és már fűtés is van akkor a radiátor közelében kellene tartani őket. De mivel nem biztos, hogy a nyúlfiókák mesterséges táplálása jó nekik, ezért egy állatvédőt kérdezz meg. Ők biztos tudnak segíteni..
A leírtak alapján talán nincs nagy baj. A víz hőmérsékletét én 2-3 fokkal csökkenteném, egy kis wattszámú melegítőlámpa jobb lenne a napozó rész fölé mint a fénycső. Ha élénk és eszik csak válogat, ne etesse minden nap. Jó lenne a halra rászoktatni és megkínálhatja vízicsigával, salátával is. Ha nincs más aggasztó jel én még nem izgulnék. Hogyan tápláljuk a vörösfülű ékszerteknőst helyesen? Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Készítsünk szupertápot az ékszerteknősnek!
Az a gyanúm, hogy talán ürüléket eszik. Az ürülék hányás még belelzáródás miatt fordulhat elő, de az rossz általános állapottal jár együtt. Miért eszi meg az állat az ürülékét? A széklet elfogyasztása: koprofágia
A képen látható folyadékkal telt hólyagok/ciszták/ nem valószínű hogy összefüggésben vannak a farok alján lévő sejtszaporulatokkal de könnyen akár helyi érzéstelenítéssel is eltávolíthatók elektrokauterizálással.
Fiókaként beszerzett törpepapagájok talán kisebb csetepatékkal együtt tarthatók hullámosokkal, ha elég nagy a röpde, de nem javaslom. Törpepapagájokból külön kolóniát érdemes kialakítani. A hullámosok sok ausztrál fajjal békésen elférhetnek röpdemérettől függően. Hogyan építsünk röpdét?