376. Madárbarát karácsony az Állatkertben
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
2007. december 7-én pénteken, második alkalommal került sor madárbarát karácsonyra a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Volt minden: madarász-madárgyűrűző bemutató, madármegfigyelés és madaras játékok.
Tudtad, hogy a legnagyobb vadon élő macskaféle… és még tucatnyi hasonló fantasztikus tényeket tudhatsz meg a szexis, kemény, ügyes és gyors vadmacskákról. Feltéve, hogy érdekelnek a macskás különlegességek.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
A pettyes csótány maga alá gyűrte a tücsköt: olcsóbban, gyorsabban és nem utolsósorban csendesebben állíthatjuk elő, mint zenélő barátunkat! Ki tesz egy próbát?
A több ezer éves hagyományra visszatekintő kínai asztrológia a születési éved szerint mondja meg, melyik állat tulajdonságai jellemeznek téged!
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.